Woman1543263

Zářivá pokožka bez vrásek: Zpomalte proces stárnutí pomocí správných kroků

Hladká a zářivá pokožka bez známek stárnutí? Nebudeme si lhát, to si přeje snad každý. Všichni ji chceme, ale málokdo z nás ví, jak jí dosáhnout. Ačkoli proces stárnutí nemůžeme kontrolovat úplně, můžeme aspoň využít několika málo triků, které nám jej pomohou trochu zpomalit. Dermatologové vědí nejlépe, jak na to, proto bychom s vámi rádi sdíleli několik jejich tipů, jak si udržet pokožku krásnou, mladistvou a svěží.

Spánek na saténovém polštáři

Spánek na saténovém polštáři může zabránit vzniku otravných vrásek. Navíc saténový povrch má jednu velikou výhodu v tom, že veškeré kosmetické přípravky, které si nanášíte každý večer na tvář, neabsorbuje.

Ovoce a zelenina

Dermatologové vždy doporučovali a budou stále doporučovat zvýšenou konzumaci ovoce a zeleniny. Jejich dostatek dodává tělu spoustu potřebných antioxidantů, jež jsou zásadní pro získání zdravě vypadající pokožky.

Používání sluchátek při telefonování

Věděli jste, že váš telefon obsahuje více bakterií než toaletné prkénko? Podle dermatologů je lepší používat při telefonování sluchátka, než si přidržovat mobilní telefon u ucha. Používání sluchátek neuškodí naší pleti.

Přidané cukry

Přeskočte přidané cukry. Cukr prostě a jednoduše není pro naši pokožku dobrý. Molekuly v přidaném cukru mohou způsobit zatuhnutí kolagenu, což má za následek rychlejší tvorbu vrásek. Moc dobře víme, že je velice obtížné se cukru vyhnout úplně, ale snažte se jej alespoň co nejvíce omezit. Zde je seznam alternativních sladidel, která jsou považována za zdravější, ale naopak obsahují velké množství cukru:

  • Agávový nektar
  • Kokosový cukr
  • Březový sirup
  • Med
  • Javorový sirup
  • Třtinový cukr
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Ochrana před sluncem

Během slunných, letních dní si na tělo nanášejte dostatečné množství opalovacího krému. Ovšem je dobré na něj nezapomínat v jakémkoli ročním období, protože slunce na naši pokožku působí vždy a všude. UV záření způsobuje vrásky, tak na to pamatujte pokaždé, než vyjdete ven.

Dostatek vitamínů

Aby byla vaše pokožka mladistvá a zdravá, konzumujte dostatek vitamínů, především rybího oleje. Kromě toho mohou i vitamíny skupiny B výrazně zlepšit stav vaší pokožky.

Horká sprcha

Milujete horkou sprchu? Je to velice uklidňující, ale rozhodně ne moudré. Horká sprcha způsobuje, že většina přírodních olejů na vaší pokožce tělo opustí. Kromě toho si můžete přivodit zánět kůže a způsobit si suché skvrny.

Správné kosmetické produkty

Je důležité si svou kůži hýčkat každé ráno i večer. Nastavte si správnou čisticí rutinu. Výběr čisticího gelu, denního a nočního krému nebo séra, které obsahují nejméně přísad, je to pravé, co bude vaší pokožce svědčit. Vynechte výrazně parfémované produkty.