Annoyed Wife Blocking Her Ears From Noise Husband Snoring

Zbavte se chrápání jednou provždy. Poloha ve spánku či bylinky dokážou problém eliminovat

Mnoho žen, ale i mužů šílí z chrápání svého partnera. Není jednoduché usnout, pokud chrápající partner usne mnohem dřív než vy. Poradíme způsoby, jakými můžete chrápání omezit. Pokud to ale nebude fungovat, bude nutné zakročit rázněji a navštívit odborníka, který problém může vyřešit.

Důležité je chtít pomoci nejen sobě, ale i partnerovi

Jako první způsob můžete vyzkoušet zašít tenisový míček nebo velký kus novin, který zmačkáte do koule. Dejte míček nebo noviny do zadní části noční košile nebo pyžama. Díky tomu pokaždé, když se během spánku otočíte na záda, ucítíte nepříjemné tlačení. To vás donutí změnit polohu a jazyk i patro neklesnou do hrdla. Tím se chrápání omezí.

Doma si můžete vyrobit i kapky, které uvolní dýchací cesty. Vyhladí sliznici a budete mít mnohem lepší spánek. Smíchejte lžíci nasušených bylin nebo jejich kořenů. Nalijte do misky s hrnkem vařené vlažné vody. Promíchejte, dejte na půl hodiny bokem a poté přeceďte přes látku. Jednu lžíci si dávejte dvakrát odpoledne a chrápání se omezí.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete použít mátu k výplachu úst

Pokud doma pěstujete mátu, můžete ji použít jako výplach hrdla. Rozšíříte si tím dýchací cesty, budete uvolnění a spát se vám bude mnohem lépe. Jednu kapku mátového oleje přidejte do hrnku studené vody, zamíchejte a hrdlo si vyplachujte po dobu 10 minut. Můžete také žvýkat mátové listy, které nejen osvěží dech, ale omezíte tím i chrápání.

Pokud nepomohou domácí metody ani nakoupené výrobky a chrápání se nejen nezlepšuje, ale zůstává pořád stejné, nebo se zhoršuje, je nutné navštívit odborné kliniky, které vám pomohou odstranit problém. Chrápání může později také danou osobu ohrozit na životě, protože ve spánku můžete přestat dýchat. Existují také různé náplasti, nebo dokonce polštáře proti chrápání. To se může objevit také u dětí nebo těhotných žen.

Zdroj: https://www.sleepfoundation.org/snoring/treatment