Austrian Leopard39s Bane Doronicum Orientale Yellow Flowers

Všechny masti i drahé krémy strčí do kapsy. Arnika je zázrak mezi bylinami

Arniková mast je univerzální produkt, který se vyplatí uchovávat v domácí lékárničce. Pomáhá v případě modřin, ran nebo i kousnutí hmyzem. Ne každý však ví, že arnika je také ideální pro péči a úspěšně nahrazuje drahé krémy na obličej.

Mast s arnikou

Arnika je rostlina z čeledi Asteraceae. Nachází se především v sudetských horách nebo Karpatech. Rostlina se vyznačuje charakteristickými žlutými květy s velmi silným aroma, které lze cítit již z dálky. Kvete v červnu a červenci. Nejcennější částí rostliny jsou květy a oddenek. Je však třeba připomenout, že sběr arniky na vlastní pěst je zakázán.

Rostlina je pod přísnou ochranou, a to v celé Evropě. Díky svým silným léčivým vlastnostem se arnika používá v bylinné medicíně již po staletí. Dnes se nejčastěji aplikuje ve formě masti. Mast vděčí za své léčivé a kosmetické vlastnosti přírodním složkám bohatým na cenné účinné látky. Mast je plná flavonoidů, fytosterolů, tříslovin, saponinů, helenalinu a polyfenolů.

Zdroj obrázku: Freepik

Využití krému

Díky bohatému složení – mast z arniky obsahuje až několik stovek účinných látek – má výrobek velmi široké uplatnění. Není však pochyb o tom, že mast se nejčastěji používá v případě modřin, otoků a poranění. Týká se to onemocnění souvisejících se zraněními, ale i se specifickými chorobami, jako je například revmatoidní artritida.

Mast nejenže snižuje otoky a urychluje hojení modřin, také stimuluje krevní oběh a má analgetický účinek. Díky svým hřejivým vlastnostem mast dobře funguje i v případě bolesti po tréninku. Mast můžete využít i při kousnutí hmyzem, popáleninách a těžce hojitelných ranách. Mast z arniky může být také náhradou za populární výrobky pro péči o obličej. Stojí za to ji použít v případě přetrvávajícího akné, nebo pokud vás trápí kruhy pod očima.

Zdroj: https://www.ipsy.com/blog/arnica-benefits-for-skin