Ice Cubes Arrangement Still Life

Žehlení prádla předejde několik kostek ledu vložených do sušičky

Žehlení je pro většinu z nás otrava. I když si k tomu dnes můžeme pustit třeba oblíbený seriál nebo hudbu, vytvoření příjemné kulisy ještě z téhle řehole naši oblíbenou činnost neudělá. A ne každý má možnost nosit jen oblečení, které není třeba žehlit. Někdy nám v tom brání naše pohodlí, jindy prostě nezbyde než sáhnout po nějakém formálnějším oděvu, který se zkrátka bez žehlení neobejde. Naštěstí ale přeci jen existují způsoby, jak si ušetřit práci.

Kvalitní sušička

Relativně konzervativní Češi sušičkám příliš nefandí, pravdou však je, že pokud máte kvalitní přístroj, je sušení prádla v něm šetrné a účinné. A při správném nastavení je prádlo ze sušičky prakticky vyžehlené, tedy pokud jste ji nepřeplnili. Většina lidí tak některé kousky zlehka přežehlí, většinu usušeného oblečení však rovnou skládá do skříně. Ale existuje i trik, jak mít sušené prádlo úplně vyžehlené, aniž byste na něj museli sáhnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Kostka ledu

Ledem v tomto případě pochopitelně nebudete žehlit. Stačí přidat několik kostek obyčejného ledu do sušičky na čerstvě vyprané a ještě vlhké prádlo. Kostky by měly být klasické velikosti, která se dává do koktejlů, příliš velké nebo malé by nemusely mít takový efekt. Sušičku pusťte na nejnižší možnou teplotu a na šetrný program. Led bude postupně odtávat a odpařovat se. A právě horká pára v sušičce prádlo hezky narovná.

Namísto mandlování

A jistě vás potěší, že tenhle trik můžete snadno využít i na prádlo, které by se jinak mandlovalo. Ať už jde o prostěradla a povlečení, velké osušky nebo třeba ubrusy, horká vodní pára si poradí i s nimi a se záhyby, které byste klasickou žehličkou jen těžko zkrotili. Ale v tomhle případě je třeba dbát na to, aby sušička nebyla příliš plná. U většiny sušiček naopak s tímto typem prádla budete muset buben naplnit nejvýše zhruba do poloviny normální kapacity.

Zdroj: https://www.cnet.com/home/kitchen-and-household/forget-ironing-do-this-to-get-rid-of-clothing-wrinkles-fast/