Beautiful Brunette Woman Sitting Living Room Biting Off Apple

Zpomalit stárnutí dokáže správný jídelníček. Vyživí všechny buňky v těle

Lidé v průběhu let vytvořili různé druhy stravování. Některé z nich se ukázaly jako neúčinné, a dokonce škodlivé, ale existují takové, které nám umožňují užívat si nejen krásného vzhledu, ale především celkového zdraví. Konzumace některých výrobků může dělat skutečné zázraky.

Správná strava nemusí být mučením

Mnoho lidí se při slovu dieta s hrůzou otřásá. Diety jsou často spojeny s různými omezeními, oběťmi a hlavně hladem. Je pravda, že některé diety se mohou skládat z různých složek, ale mnohdy jsou pro nás více škodlivé než prospěšné. Při správné stravě nemusíte myslet na žádná omezení, ale na dobrý a zdravý stav žaludku.

Dieta pak není doplňkem každodenního života, nýbrž životním stylem, který nám poskytuje dobré zdraví a dodává energii každý den. Jednou z diet, které poskytují všechny živiny a dobrý celkový stav těla, je omlazující strava. Toto je strava nazývaná také jako anti-aging strava, která je založena na vyvážené stravě a na výrobcích, které mohou oddálit to, co je neúprosné – stárnutí.

Zdroj obrázku: Freepik

Složení omlazující stravy

Omlazující strava by měla obsahovat výrobky bohaté na bílkoviny, rostlinné tuky, vodu, vitamíny a antioxidanty. Zahrnuje také nízký glykemický index, jakož i vyloučení vysoce zpracovaných výrobků. Při omlazující stravě je důležité jíst zdravý tuk. Dieta vylučuje mastné produkty, ale v tomto případě dostáváme energii ze zdravého tuku každý den. Zdravý tuk můžeme najít v avokádu, olivovém oleji, řepkovém oleji, semenech, ořeších a mořských rybách.

Zdravé tuky jsou zapotřebí pro správné fungování těla. Jsou jedním ze stavebních bloků intracelulárních membrán a jsou také zodpovědné za rozpouštění vitamínů D, E, A a K. Tuk je dále potřebný pro fungování imunitního, nervového a endokrinního systému. Proto jej nelze vyloučit ze stravy. Mezi skutečné vitamínové bomby patří bobulové ovoce. Kromě vitamínů obsahuje antioxidanty, které inhibují zánět v těle, jakož i zpomalují procesy stárnutí a chrání tělo před volnými radikály.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/food-nutrition/anti-aging-foods