Antibiotika tělo vyléčí, střeva ale trpí. Do formy je vrátí superpotraviny nabité probiotiky
Po užívání antibiotik je tělo zmožené jak proděláním nákazy, tak i chemickým koktejlem použitým k uzdravení organismu. Probiotika neboli přátelské bakterie nám pomáhají vypořádat se s oslabením organismu a vrací zažívací a trávicí ústrojí, pro které jsou chemické látky obsažené v lécích nadměrnou zátěží, zpět do normálního stavu. Jedním ze způsobů, jak tělu pomoci, je užívání doplňků stravy. Probiotika seženete v kterékoli lékárně, ovšem pokud chcete šetřit čas a peníze, můžete se vydat přírodní cestou a zařadit do jídelníčku potraviny, které tuto skupinu bakterií přirozeně obsahují.
Spásu najdete v kvašené zelenině
Kysané zelí, nakládané okurky a kimchi (korejská kvašená zelenina) jsou vynikající nejen v zimních měsících, kdy je čerstvá zelenina k sehnání pouze v obchodech. Procesem kvašení se zelenina uchovává po staletí tak, aby nepřicházela o drahocenné vitamíny a minerální látky. Dále obsahuje právě přátelské kmeny bakterií, které vytváří ideální prostředí ve střevech a pomáhají s trávením. Zařazením těchto potravin do vašeho jídelníčku potěšíte nejen své chuťové buňky, ale také střevní mikroflóru, ve které dojde k množení bakterií a následné ochraně před škodlivými mikroorganismy.
Nakládané okurky a kefír – ne v jeden den!
Nejvíce probiotik najdeme v kysaných mléčných výrobcích, protože patří mezi mléčné bakterie. Jogurty, jogurtová nebo kefírová mléka, brynza, kysaná a acidofilní mléka – to jsou produkty, které by měly mít stálé místo ve vašem jídelníčku. Pokud se již dostavily střevní potíže a vy nevíte, kterou potravinou se zachránit, sáhněte raději po tobolkách z lékárny. Jestliže dojde k přemnožení škodlivých bakterií, je potřeba, aby se ty přátelské dostaly do střeva ve velkém množství, čehož dosáhnete pouze konzumací koncentrovaných probiotik.
Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/11-super-healthy-probiotic-foods