Portrait Beautiful Red Haired Girl With Long Hair With Apples Autumn

Babičkovský styl oblékání patří mezi nejnovější trendy

Maminky by jistě neopomněly dodat, že vypadají jako „staré mladé“. Jenže mezi dvacátnicemi a třicátnicemi se trend oblékání v babičkovském stylu neskutečně ujal. Šátky, kvítka a pletené vestičky neváhají vynést takové hvězdy jako Bonnie Wrightová, hvězda Harryho Pottera, nebo Rumer Willisová, dcera Bruce Willise a Demi Moore. Módní „grandmacore“ je pohodlný, líbivý a stojí na přírodních materiálech, což dokonale vyhovuje generaci, která bývá označována jako Z.

Jako babičky

Vlasy skryté v šátku? Zatímco v minulosti byly k vidění dámy v pověstných šatcích na Hané či na Valašsku, dnes si neváhají obdobné kusy látek vzít na vlasy mladé a krásné dívky v Praze. Vše v kombinaci s květovanými šaty či dlouhou sukní a s pletenou vestičkou s velkými knoflíky. Samozřejmě nechybí zavazovací boty nebo sandálky bez podpatku. Leckoho může napadnout, že ona dívka právě vybrala své babičce skříň. Není tomu tak, jedná se o nejnovější módní trend, který vyzývá k návratům, současně vyniká svou pohodlností.

Zdroj obrázku: Freepik

Grandmacore vs. cottagecore

To, že mladá generace slyší na komfortní odívání ve venkovském stylu, se projevuje v posledních několika letech. Trend „grandmacore“ spojuje tradici a generace mezi sebou, přičemž ideálem je jednoduché pojetí. V obdobném duchu se objevuje též „cottagecore“, který jde cestou venkova a jeho základem je spojení s přírodou a běžnými řemesly. Oba outfity zdůrazňují pohodlí a použití přírodních materiálů, přičemž barevně se volí nejčastěji béžové, hnědé, červené nebo pastelové odstíny včetně zelenkavé či růžové.

Návrat romantismu

Tradice, rodina, venkov, zahradničení, vaření, pečení, čtení knih nebo jiné stereotypní činnosti jsou v naprostém protikladu k modernímu městskému životu, který je plný stresu. I to je důvod, proč se mladé ženy uchylují k těmto romanticky laděným volným nebo maxi outfitům, ale rovněž propagují jiný životní styl, ve kterém opět hrají roli ručně psané dopisy inkoustovým perem nebo se servíruje káva ve starém rodinném porcelánu na terase domečku s perlovým náhrdelníkem na krku po babičce.

Zdroj: https://cottagecoredream.com/article/why-grandmacore-is-the-ultimate-cottagecore-dream/