Hair 1744959 1920

Barvit vlasy doma nebo u kadeřnice?

To je asi otázka, kterou si občas položí každá žena. Najít správný kadeřnický salón je vždy adrenalin a jeho návštěva nemusí být levnou záležitostí. Mnoho žen proto volí variantu barvení vlasů z pohodlí domova.

Jste pánem svého času

Takové barvení vlasů je pohodlné a časově flexibilní. V drogériích nalezneme velké množství barev a přelivů různých značek a barevných odstínů. Cenová hladina se pohybuje již od několika desítek korun. Pro ženy, které jsou zručné, nebo mají šikovné kamarádky, je takovéto barvení pohodlné a jejich vlasy vypadají dobře.

Na co si dát pozor

Není od věci podotknout, že některé barvy z obchodu mohou vlasy výrazně poškodit už svým složením nebo neodbornou aplikací.

Časté problémy:

  • Nerovnoměrné obarvení vlasů v celé délce.
  • Rozdíl v barvě na obarvených vlasech s vyobrazeným odstínem na krabičce.
  • Prosvítání odrostů.
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vyvarujte se omylům

Abychom předešli zmíněným problémům, můžeme se svěřit do rukou odborníků. Najít kadeřnictví, které by vyhovovalo našim požadavkům, nemusí být jednoduchý úkol. Měli bychom vybírat na základě doporučení kamarádek nebo spolupracovnic. Některé kadeřnice mají i své internetové stránky, kde se podrobněji seznámíte s jejich prací.

I zde se může ušetřit

Služby v kadeřnických salonech se liší i cenou, která ve městech může být výrazně vyšší než na periferii nebo maloměstech. Vzpomeňme třeba na naše německé sousedy, kteří rádi využívají služeb českých kadeřnic v příhraničí. Na otázku proč, si může odpovědět každý sám.

Závěrem jen malá rada. Když už jste se rozhodli pro odbornou úpravu vlasů, domluvte se předem, na barvě, výsledném účesu a případném zkracování. Všichni totiž víme, jak dlouhý je 1 cm, jen některé kadeřnice ve škole centimetry neprobíraly. Jsou to vaše vlasy a vy si platíte za službu! Nenechte vnutit něco, co nechcete.