Young Woman Exercising Outdoor Good Way Defeat Some Your Weaknesses

Běh v létě má pravidla. Základem je dostatek tekutin, vhodné oblečení a volné tempo

Fyzická kondice se nezíská sezením v kanceláři za stolem, ale pravidelným pohybem. Někdo chodí rád do fitness centra, jiný tráví hodiny turistikou v přírodě a další chodí běhat. Běh je výborný na budování fyzické kondice. Pokud chcete jít běhat i v horké letní dny, dejte si pozor na některá pravidla, abyste se vyvarovali případných zdravotních problémů.

Běhat se dá v každém počasí

Nadšení běžci vám budou tvrdit, že pro ně neexistuje počasí, ve kterém by nešlo běhat. Snad jen v prudké sněhové bouři nebo při průtrži mračen by to nebylo právě nejlepší, ale jinak je pravda, že ani mírný déšť nemusí v běhu zabránit. Koho tato aktivita baví, ten si půjde zaběhat také v horkém letním dni, kdy teploty atakují čtyřicítku. Pro někoho je to hrozivá představa. Dá se to zvládnout, ale musíte vědět, jak na to.

Připravte své tělo na horko

Na běh v horkých dnech byste se měli postupně připravovat. Znamená to hlavně trávit ve vysokých teplotách několik dní předtím, než si půjdete zaběhat. Takto si vaše tělo zvykne na horké počasí a nezažije teplotní šok.

Zdroj obrázku: Freepik

Důležitá je při běhu v horku řádná hydratace. Sluneční paprsky z vás budou rychleji vysávat tekutiny v podobě potu. Je proto samozřejmé, že vodu budete muset tělu častěji dodávat. Nejlepší je obyčejná voda z vodovodu a tekutiny obsahující elektrolyty. Během pocení totiž ze sebe vydáte i minerály a soli a ty je třeba do těla vrátit.

Vhodně se oblékněte

V létě si na sebe oblékněte oděv, který je schopný odvádět pot od těla. Je to především funkční oblečení ze syntetických materiálů. Nevhodná je bavlna. Tu propotíte, ale tekutina se z ní ihned nevypaří.

Při běhu odpočívejte

Běh ve vysokých teplotách byste jim měli přizpůsobit. Je tedy pochopitelné, že poběžíte pomaleji a budete také častěji odpočívat. Ale to vůbec nevadí. Pro tělo je tento způsob vhodný a doporučovaný. Nemusíte bořit limity, běhejte spíše na pohodu.

Zdroj: https://marathonhandbook.com/summer-running-guide/