Sports Girl Black Top Training Autumn Park

Připravte se na podzimní běhání a nepřízeň počasí vás nezastaví

Zdá se vám podzimní počasí ideální pro to, abyste začali běhat? Jestliže nemáte rádi hice, tak na podzim se vám bude běhat mnohem lépe. Dokonce ani nemusíte přestat s běháním přestat v zimních měsících, chce to ovšem dodržovat určitá pravidla. Která to jsou?

Oblečení přizpůsobte roční době

V parném létě na sebe při běhání dáte maximálně tričko a kraťase. Na podzim už musíte oblečení více vrstvit, protože venku je chladněji. Počítejte ale s tím, že se při běhu budete potit. Je proto vhodné používat funkční prádlo, jež pot odvádí od těla. Z funkčního materiálu by mělo být i svrchní oblečení.

V teplejších podzimních dnech vám postačí na běh tričko a mikina, k tomu běžecké legíny. Jakmile ale teplota klesne blíže k nule, toto oblečení vám nebude stačit. Doplnit byste ho měli softshellovou bundou, která vás ochrání před nepřízní počasí. Legíny budou vhodné oteplené. Krk a hlavy musejí být v teple, proto si pořiďte sportovní šálu a čepici.

close-up-young-beautiful-woman-jogging
Zdroj obrázku: Freepik

Pevné boty s dobrou podrážkou

Podzimní a zimní cesty a chodníky bývají často vlhké, někdy namrzlé. To vyžaduje správné obutí. Vyberte si proto běžeckou obuv s podrážkou, která neklouže. Jestliže běháte převážně v terénu, tak volte boty do terénu – například trailové běžecké boty. Běháte-li na ledu, budou se vám hodit boty s hřeby na podrážce.

Na podzim a v zimě se brzy stmívá. I když vyrazíte ven ještě za světla, běžet už budete pravděpodobně za tmy. Vaše oblečení by proto mělo mít být vybavené reflexními prvky, abyste byli dobře viditelní.

Co s sebou vzít na jídlo

Základem je doplňování tekutin, takže určitě nezapomeňte na láhev s vodou, klidně si s sebou vezměte i iontový nápoj, jenž vám pomůže doplnit chybějící minerály, které vypotíte během běhu. Přibalte si také proteinovou tyčinku, která vám pomůže zahnat hlad a dodá vám energii. Její náhradou může být sušené ovoce nebo oříšky.

Zdroj: https://www.runnersneed.com/expert-advice/gear-guides/autumn-running-gear-guide.html