Beautiful Young Blonde Smiling Girl Sitting Blanket White Bed Good Cheerful Morning

Během noci je důležité menstruační vložku dobře nasadit. Díky tomu už neproteče

Některým ženám se stává, že krvácení během menstruace je tak silné, že hygienická vložka nestačí a zašpiněné zůstanou i kalhotky. Tento problém se objevuje zejména v noci, kdy žena stráví v jedné vložce delší čas. Je proto třeba dbát na správné použití, abyste předešli nehodě.

Používání vložek

Na trhu je stále více výrobků, které nahrazují tradiční hygienické vložky nebo tampony. Můžeme použít menstruační kalíšky, speciální kalhotky absorbující krev, ale mnohé z nás zůstávají v této věci tradicionalistkami a vybíráme známé hygienické vložky. Ve skutečnosti bez ohledu na množství krvácení během menstruace v noci jsme vystaveny špinavému spodnímu prádlu a vložce. Když si lehneme, krev stéká, i když používáme absorpčnější hygienickou vložku.

To se však dá napravit nasazením hygienické vložky před spaním poněkud jiným způsobem. Nicole Sochacki-Wójcická se podělila o svůj trik s lidmi, kteří hledají rady ohledně gynekologických problémů.

Zdroj obrázku: Freepik

Video s radami

Známá gynekoložka se na internetu prostřednictvím videa podělila o tipy, jak si správně hygienickou vložku nasadit na noc, aby nedošlo k zašpinění spodního nebo ložního prádla. V další části videa vysvětluje, že ženy, které se chtějí vyhnout nepříjemnému úniku krve, si mají hygienickou vložku dát více „do hloubky“, díky tomu se spodní prádlo neumaže.

Gynekoložka proto doporučuje, aby se zadní část hygienické vložky, která je u konečníku, ohýbala takovým způsobem, aby strany dokonale přilnuly k hýždím. Díky tomu se tekoucí krev zastaví u záhybů a nevyteče, nezašpiní spodní prádlo ani prostěradlo. Také je dobré se zaměřit na správný výběr vložek, které jsou určeny přímo pro noční použití. Jsou větší než klasické vložky, které se používají ve dne.

Zdroj: https://www.bodyform.co.uk/discover/living-with-periods/how-to-stop-period-leaks-at-night/