Stylish Designer Kitchen Black White

Bílé spotřebiče jsou magnet na nečistoty. S pár triky ale budou vždy dokonale čisté a lesklé

Otisky, šmouhy, čáry a na sporáku připáleniny k tomu? Bílé spotřebiče vzhledem ke své barvě trpí na špínu, k tomu je na nich zašpinění mnohem více vidět. I přes pravidelný úklid tak nemusí kuchyně vypadat zářivě čistá, protože na ledničce nebo sporáku je zase nějaký flek! Co s tím? Existuje celá řada přípravků, které jsou k dostání v drogerii nebo hypermarketech, ale snadno si s nimi poradí jednoduché triky i praktický domácí odpuzovač prachu!

Jedlá soda jako univerzální čistič

Používá se při pečení i úklidu. Jedlá soda má široké možnosti využití a efektivně zbaví skvrn nebo našedlého či nažloutlého zabarvení na bílých spotřebičích a smaltových površích. Jedlá soda zatočí s mastnotu i připálenými skvrnami, stačí nasypat dostatečně velké množství na navlhčená špinavá místa, chvíli nechat působit a poté dočistit pomocí vlhké houbičky nebo hadříku.

Zdroj obrázku: Freepik

Dočištění záhybů pomocí zubního kartáčku

Použití jedlé sody je možné na lednici včetně vnitřku, kdy zbaví také zápachu, ale hodí se i na vyčištění sporáku nebo dalších kuchyňských spotřebičů. Někdy však může špína ulpívat v různých rozích nebo záhybech, pak je nutné namísto houbičky použít starý zubní kartáček, se kterým se lze lehce dostat do hůře přístupných míst, jako jsou knoflíky zapínání na sporáku nebo také na mikrovlnné troubě.

Pro krásný lesk po dlouhé dny

Po jednom či dvou dnech se na površích zase objeví prach a různé nečistoty? Pak pomůže jedině domácí odpuzovač prachu, který zvládne vyrobit každý. Roztok se následně používá na očištěné povrchy, aby zůstaly lesklé mnohem déle.

Příprava domácího roztoku pro zářivý lesk

Pro přípravu roztoku, který zajistí zářivý lesk kuchyně, si připravte:

  • 1 šálek vody,
  • 1/4 šálku octa,
  • 2 lžíce olivového oleje,
  • 10–15 kapek esenciálního oleje dle preferencí.

Veškeré přísady se smíchají a přelijí do rozprašovače. Po důkladném promíchání stačí postříkat povrchy a následně jemně otřít suchým hadříkem, vše bude zářivě lesklé řadu dalších dní.

Zdroj: https://www.houselogic.com/organize-maintain/home-maintenance-tips/clean-kitchen-appliances-easy-way/