Hairdresser Applying Hair Dye Beautiful Young Woman While Looking Digital Tablet

Tyhle triky s hliníkovou fólií vás nadchnou. Pomůžou vyřešit nejeden problém

Hliníkovou fólii můžete použít několika způsoby. Najdete ji v každé domácnosti, mnoho lidí ji ale používá spíše ke skladování potravin. Usnadní ale i jiné činnosti. Dokáže nabrousit tupé nůžky nebo vyčistit stříbrné šperky a příbory. Jsou to jen některé aplikace, které můžete využít doma. Představíme několik nejoblíbenějších, které můžete využít doma.

Hliníková fólie má spoustu vlastností, které v domácnosti využijete

S hliníkovou fólií můžete vyčistit nejen zaschlou špínu, ale také nečistoty z hrnce nebo nádobí. Alobal je totiž skvělým prostředkem na tuk nebo na připálený cukr. Pokud jste tak nechali pánev přes noc, ráno jen vezměte alobal a pánev vyčistěte. Alobal ochrání také ovoce a zeleninu před hnilobou. Pokud je kupujete do zásoby, snadno se mohou zkazit. Proto je zabalte do fólie, která je ochrání a udrží déle čerstvé.

Zdroj obrázku: Freepik

Usnadní také stěhování nábytku. I když ho máte na koberci nebo podlaze, zkuste nohy nábytku zabalit do alobalu. Usnadníte jeho přesun, nepoškrábete si podlahu a nábytek při stěhování nebude téměř slyšet. Pomocí alobalu také můžete vyčistit připálenou žehličku. Na jejím povrchu se hromadí nečistoty a špína, které pak mohou ulpět na oblečení. Proto po každém žehlení použijte alobal, abyste žehličku vyčistili.

Díky alobalu ochráníte rostliny

Pokud máte doma rostliny, budou potřebovat ochranu před škůdci, jako jsou slimáci nebo housenky. Části rostliny, které jsou nejvíce ohrožené, zabalte do fólie. Hliník účinně odpudí škůdce. Kovové předměty můžete díky alobalu uchránit před korozí. Stačí do něj zabalit nářadí nebo příbory, které nebudete používat. Hliník navíc pomůže předmětům dodat lesk.

S alobalem také snadno vyčistíte stříbrné šperky nebo jiné předměty. Nejdříve si připravte misku, naplňte ji horkou vodou a vložte fólii. Přidejte trochu soli, ponořte předměty do misky a nechte 20 minut působit. Poté stříbro vyndejte, nechte oschnout a vyleštěte ho suchým hadříkem. Díky alobalu budete mít také jídlo déle teplé.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a25971/new-uses-aluminum-foil/