Woman With Towel Head Magnifier Hand Naked Shoulders Cosmetology Dermatology

Svěřte svou pokožku do rukou přírody. Pleť bude zářit zdravím a krásou

Máte problémy se suchou pokožkou, která nejde hydratovat ani speciálními krémy? Možná přišel čas vyzkoušet domácí prostředky a suroviny, které najdete doma nebo je snadno seženete v obchodech. Domácí kúry si pak můžete udělat doma a masky vyrobené z domácích surovin jsou obvykle mnohem účinnější.

Vybírejte prostředky vhodné pro váš typ pleti

Mnoho žen bohužel netuší, jestli mají pleť mastnou, nebo suchou. Poznáte to velmi snadno, doma si můžete udělat test nebo zkusit navštívit kosmetičku. Ta vám do začátku poradí, jak o svou pleť pečovat, a pokračovat pak můžete sami v klidu domova. Pokud ale nechcete utrácet, můžete vyzkoušet i domácí metody péče o pleť.

Domácí pleťovou masku si můžete vyrobit například z černého kmínu. Používá se především do různých kosmetických prostředků a využít ji můžete i doma. Smíchejte několik kapek z této byliny s krémem, který doma běžně používáte. Naneste na podrážděná místa, která potřebujete ošetřit. Tím, že se jedná o bylinku, ji můžete využít také na obličej a nehrozí žádné reakce.

Zdroj obrázku: Freepik

Bojujete s akné nebo jinými nedokonalostmi?

Kromě černého kmínu budou fungovat i jiné prostředky. Jestli máte mastnou pleť, která má sklony k tvorbě akné, nebo trpíte jinými nedokonalostmi, pomůže také olej z verbeny. Vyrábí se extrakt, který si můžete zakoupit. Vaše pleť bude díky němu jemná, zbavíte se vrásek a budete krásnější.

Z verbeny se vyrábí esenciální olej, který můžete smíchat s olivovým, avokádovým nebo jiným olejem. Poté si ho můžete nalít do horké vany nebo si vyrobit nálev. Stačí si koupit verbenu a tři lžíce spařit v půl litru horké vody. Nechte odstát, přeceďte a tekutinu nalijte do koupele. Díky tomu budete mít pokožku krásně hladkou a vyživenou. Kromě toho ji můžete využít také jako součást domácího peelingu. Pravidelnou masáží se rozproudí krevní oběh a pleť bude vypjatější.

Zdroj: https://www.india.com/lifestyle/how-to-wash-your-face-without-soap-and-face-wash-11-natural-face-cleansers-to-make-your-skin-glow-naturally-1727846/