Red Sexy Lips Closeup Make Up Concept Beautiful Perfect Lips

Díky několika trikům vydrží rtěnka na rtech po celý den krásná

Pokud se ráda uděláte hezkou nejen na večerní akci, můžete si být jistá, že správný výběr rtěnky udělá hodně. Jak ale docílit toho, aby na rtech vydržela opravdu celý den a měla pořád sytou barvu, jako když jste ji nanesla? Můžete si pomoci několika triky, které opravdu fungují.

Vybírejte správný odstín rtěnky

Možná budete hledat delší dobu, než najdete odstín, který vám přesně sedne. V dnešní době najdete stovky barev a odstínů rtěnek, naštěstí si můžete objednat vzorky nebo je v obchodě vyzkoušet. Rtěnky, pokud k tomu nejsou určené, ale nevydrží na rtech příliš dlouho. Během celého dne pijete, mluvíte, možná si i nevědomky budete olizovat rty a barva rtěnky bude postupně slábnout.

Odolnější ji můžete udělat díky několika krokům. Pokud máte ráda intenzivní odstíny, místo přímého nanášení ji raději aplikujte štětečkem. Budete mít přesnější ruku a uvidíte, kam rtěnku nanášíte. Líčení bude působit celistvějším dojmem a určitě pak na večírku zazáříte.

Zdroj obrázku: Freepik

Před odchodem obtiskněte rty na ubrousek

Tuto metodu můžete vidět hlavně ve filmech nebo reklamách. Po nanesení saténové nebo hydratační rtěnky většina žen přitiskne rty na ubrousek, aby se do něj vsákl přebytečný tuk z kosmetiky. Pigmenty lépe přilnou k pokožce, navíc pak můžete použít i další vrstvu kosmetiky, pokud je to nutné. Rtěnka vydrží mnohem déle. Důležité je ale najít také správný typ rtěnky, protože ne všechny jsou určené k tomu, aby na rtech vydržely déle než pár hodin.

Pokud budete mít pocit, že i přes přesnost, kterou jste nanesli rtěnku na rty, bude mimo kontury vašich úst, můžete použít rtěnku stejného odstínu nebo i bezbarvou, a kontury obkreslit. Dnes na trhu najdete také tužky na rty, které jsou voděodolné a vhodné právě na obtahování kontur rtů.

Zdroj: https://www.femina.in/beauty/5-hacks-to-make-your-lipstick-stay-longer-69414.html