Modern Interior Wardrobe With Shirt Dress Shelf

Vyžeňte zatuchlý zápach ze skříní jednoduše pomocí osvědčených přírodních metod

Co můžete udělat, pokud máte vyprané prádlo ve skříni, ale bohužel po několika dnech cítíte zatuchlinu? Může se to snadno stát a příčin je hned několik. Někdo je totiž nedočkavý a nepočká, až bude prádlo kompletně suché. Bohužel ale stačí jen drobná vlhkost, která se v zavřené skříni rychle rozvine, a oblečení pak bude nepříjemně zapáchat.

Jak se zatuchlosti zbavit?

Abyste se zbavili zatuchlého zápachu, bude nutné nejdříve vytáhnout veškeré oblečení, které ve skříni máte, a kompletně ji vyčistit. Znamená to, že musíte utřít veškeré police a šuplíky, aby zápach nikde nezůstal. K tomu můžete využít například ocet nebo hadřík z mikrovlákna, do kterého přidejte několik kapek levandulového oleje – ten bude dobře fungovat i proti molům.

Na dno skříně můžete také postavit hrnec s horkým mlékem a nechte ho tam vychladnout. Vstřebá nepříjemné pachy, ale nezapomeňte mít celou dobu otevřené dveře od skříně. Do zavařovací sklenice můžete nasypat koupelovou sůl, přikryjte gázou, zajistěte vršek gumičkou a nechte sklenici volně postavenou ve skříni mezi ložním prádlem.

Zdroj obrázku: Freepik

Nebude jednoduché zápach odstranit

Příčiny zápachu ve vaší skříni jsou jasné. Je to vlhké prádlo, které nestihlo uschnout, a tím, že se vložilo do skříně, ničemu nepřidalo. Příčinou ale mohou být také nekvalitní materiály, ze kterých je oblečení vyrobené. Je to bohužel jedno s druhým, navíc i po samotném žehlení musíte chvíli počkat, než do skříně oblečení umístíte.

Vlhkost může být vysoká i v samotné místnosti. Skříň vyčistíte nejen octovým roztokem, ale pomoci může také jedlá soda, která výborné absorbuje pachy. Z domácích prostředků můžete ještě použít kávovou sedlinu nebo prášek do pečiva. Celou skříň poctivě vyvětrejte a dbejte na to, aby se zatuchlý zápach už neobjevil. Po nějaké době je ale stejně vhodné oblečení vyměnit za nové.

Zdroj: https://www.lifeuncluttered.com/15-secrets-to-keeping-your-custom-closets-smelling-fresh