Woman Tying Shoelaces

Bílé tenisky znovu zazáří čistotou díky domácím produktům

Bílé tenisky jsou skvělým doplňkem každého šatníku, ale udržovat je v čistotě může být noční můra. Ať už máte co do činění s oděrkami, nebo špínou, může se zdát, že neexistuje způsob, jak zajistit, aby bíle boty vypadaly tak zářivě a svěže, jako když jste si je poprvé nazuli. Existuje však spousta domácích produktů, které můžete použít k vyčištění bílých tenisek a obnovení jejich bývalé slávy.

Zkuste tyto domácí čisticí prostředky

  • Peroxid vodíku a jedlá soda: Peroxid vodíku je účinný čisticí prostředek, který pomůže vybělit a rozzářit vaše bílé tenisky. Smíchejte 1 lžíci peroxidu vodíku a 1 lžíci jedlé sody, abyste vytvořili pastu. Naneste pastu na špinavá místa na teniskách a nechte působit asi 10 minut. Poté k vydrhnutí použijte zubní kartáček nebo kartáč na čištění bot, opláchněte vodou a nechte boty uschnout na vzduchu.
  • Zubní pasta: Zubní pasta je dalším překvapivým čisticím prostředkem, který lze použít k čištění bílých tenisek. Vytlačte malé množství zubní pasty na zubní kartáček a použijte ji k vydrhnutí nečistot a skvrn na teniskách. Opláchněte vodou a nechte boty uschnout na vzduchu.
  • Kukuřičný škrob: Kukuřičný škrob je skvělou volbou pro odstranění olejových a mastných skvrn z bílých tenisek. Na skvrny nasypte malé množství kukuřičného škrobu a nechte asi 30 minut působit. Poté pomocí zubního kartáčku odstraňte kukuřičný škrob i spolu se skvrnou.
Zdroj obrázku: Freepik

Když se rozhodnete tenisky vyprat

I když je možné některé typy tenisek prát v pračce, je důležité si uvědomit, že ne všechny tenisky jsou stejné. Některé tenisky mohou být příliš jemné nebo mají speciální materiály, které se mohou v pračce poškodit. Proto než se pokusíte prát tenisky v pračce, zkontrolujte pokyny pro péči na štítku a postupujte podle těchto pokynů:

  1. Použijte jemný cyklus: Většina praček má jemný cyklus, který je určen pro jemné tkaniny. Tento cyklus pomůže zabránit poškození tenisek během praní.
  2. Použijte studenou vodu: Horká voda může poškodit materiál tenisek, proto je nejlepší použít k praní studenou vodu.
  3. Použijte jemný prací prostředek: Drsné čisticí prostředky mohou poškodit materiál tenisek, proto je nejlepší použít jemný prací prostředek. Vyhněte se používání bělidel nebo aviváže, protože i ty mohou tenisky poškodit.
  4. Použijte sáček na prádlo nebo povlak na polštář: Umístění tenisek, tkaniček a vložek do sáčku na prádlo nebo povlaku na polštář pomůže chránit boty a zabránit poškození pračky.
Zdroj: https://www.nytimes.com/wirecutter/guides/how-to-clean-white-sneakers/