Male Female Shoes Go Different Directions Tied With Laces

Boty jsou důležitou součástí outfitu. Se správnou péčí budou stále vypadat jako nové

Jestli chcete, aby vám dražší boty vydržely dlouhé roky, je potřeba se o ně starat. Nestačí je impregnovat, ale je potřeba vědět, jak je kvalitně vysušit a jakými prostředky můžete čistit různé materiály. Některé triky se budou hodit pro semišové, jiné zase pro kožené boty.

Na semišových botách se mohou objevit mastné skvrny

Mastné skvrny na semišových botách můžete odstranit pomocí mastku nebo kukuřičného škrobu. Jsou to prostředky, které najdete doma a můžete je ihned použít. Čím dříve skvrnu odstraníte, tím lépe budou boty vypadat. Pro hnědý semiš můžete rovněž použít také kávu. Snadno také vybělíte podrážky, a to pomocí bílé zubní pasty. Nesmí ale obsahovat žádné barevné přísady, jinak podrážku zničíte.

Boty si můžete také roztáhnout. Jestli chcete boty rozchodit, můžete k tomu použít fén. Na nohy si kožené boty nazujte, k tomu také využijte tlusté ponožky. Místa zahřívejte po dobu 30 vteřin ve vzdálenosti 10 cm od boty. Poté doma v botách choďte, dokud nevychladnou. Pokud budete roztahovat boty fénem, dělejte tak v bezpečné vzdálenosti, protože jinak se mohou objevit skvrny.

Zdroj obrázku: Freepik

Lakované boty leštěte kapesníkem

Na lakované boty můžete použít sametový kapesník, se kterým je vyčistíte. Pokud tak budete dělat každý den, budou vypadat jako nové delší dobu. Boty je potřeba také pravidelně sušit, zvlášť pokud jste v nich chodili ve vlhku. Můžete je naplnit novinami nebo jiným papírem. Dejte je k topení, ale ne moc blízko. Noviny ale používejte pouze černobílé, ne s obrázky, protože barvivo se může dostat do obuvi.

Boty můžete roztáhnout také pomocí vody. Zahřejte vodu, nalijte si ji do bot a několik sekund podržte. Poté ji vylijte, obujte boty a choďte v nich tak dlouho, dokud neuschnou. Nepříjemných pachů z bot se snadno zbavíte například octem, do kterého namočte vatový tampon.

Zdroj: https://www.ties.com/blog/how-to-remove-stain