Droplets Flowing From Shower

Směs vody a octa vyčistí sprchovou hlavici od vodního kamene

Nikdo z nás nechce mít špinavou sprchu. Sprchová hlavice je jedním z míst v koupelně, kde se hodně drží vodní kámen. Jednou za čas kvůli tomu musíte hlavici velmi důkladně vyčistit a odvápnit. Nejde jen o to, že bude sprcha vypadat lépe, ale také bude lépe fungovat. Poradíme vám, jak to udělat pomocí ingredience, kterou máte neustále doma po ruce.

Co použít k odvápnění sprchové hlavice?

Na první pohled může odvápnění vypadat velmi jednoduše. Nakonec to ale vůbec jednoduché není, když to chcete udělat pořádně. Naštěstí existuje úžasný způsob, který vám pomůže. Do lahve s rozprašovačem nalijte směs vody a octa v poměru 1:1 a důkladně promíchejte. Tímto roztokem nastříkejte sprchovou hlavici, nechte 1 hodinu působit a potom opláchněte. Nezapomeňte hlavici vyleštit do sucha, aby vám tam nezůstaly nevzhledné skvrny od vody.

shower-head-with-hot-water
Zdroj obrázku: Freepik

Můžete sprchovou hlavici odšroubovat? Máte snazší práci

Máte-li to štěstí a můžete samotnou hlavici odšroubovat ze sprchového koutu, máte téměř vyhráno. V tomto případě naplňte misku vodou a octem ve stejném poměru. Do této směsi namočte hlavici a nechte 1 hodinu působit jako v předchozím případě. Vodní kámen se rozpustí a můžete namočit také těsnění. Navíc ji můžete vyčistit také uvnitř pomocí (starého) zubního kartáčku. Jestli nemáte rádi vůni octa, můžete klidně použít kyselinu citronovou nebo citronovou šťávu. Efekt bude stejný.

Zbavte se plísní pomocí jedlé sody

Jedlá soda je univerzální domácí lék prakticky na všechno. Jednou z jejích vlastností je také rozpouštění vodního kamene a odstranění plísní. Připravte si kaši z jedlé sody a vody. Vodu přidávejte pomalu, dokud nezískáte hustou kašičku. Naneste ji na místa, která chcete vyčistit a nechte působit 2 hodiny. Potom směs opláchněte a sprchovou hlavici nezapomeňte vyleštit měkkým, suchým a čistým hadříkem. Uvidíte, že bude znovu jako nová!

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/how-to-clean-a-showerhead/