Beautiful Face Young Adult Woman With Clean Fresh Skin Isolated White

Pokožka dekoltu si zaslouží kvalitní péči. Bylinková kúra ji vyhladí a zpevní

Pokud máte problémy s pokožkou v oblasti krku nebo dekoltu, využijte domácí suroviny, které vám pomohou ji zpevnit. V této oblasti velmi často dochází k uvolnění pokožky nejen vlivem věku, ale také kvůli tomu, jaké krémy používáte na pokožku. Proto je potřeba i těmto místům dát pravidelnou péči.

Lidé se o sebe začnou starat až v pozdějším věku

Jestli jste o sebe nikdy nedbali, nikdy není pozdě začít. Celkově se ženy o sebe začínají starat, až když objeví první vrásky, což bývá ve věku třiceti let. Do té doby používají jen obyčejné krémy. I ve výstřihu se mohou objevit vrásky, které budou na první pohled viditelné. Jejich počet nebo viditelnost ale můžete snadno omezit díky jedné bylině.

Rozmarýn si můžete sami doma vypěstovat nebo si ho koupit už vyrostlý v květináči. Je to bylinka, která je velmi oblíbená nejen v kuchyni, ale hodí se také do domácích masek nebo krémů. Vaši pokožku vyživí a stane se pevnější. I vy tak můžete mít pevnější dekolt a oblast krku, navíc rozmarýn můžete využít i na obličej.

Zdroj obrázku: Freepik

Několik surovin a máte hotovo

K tomu, abyste měla pevnou pokožku v dekoltu, nebudete potřebovat mnoho. Stačí jen smíchat bylinku s dalšími surovinami. Rozmarýn nejdříve zalijte vroucí vodou, nechte 10 minut stát a mezitím v misce rozmíchejte žloutek a přidejte nálev a lžíci medu. Pořádně zamíchejte a poté do připravené směsi namočte dva kousky vaty nebo gázy. Jednu si dejte přímo do dekoltu, druhou si můžete omotat kolem krku.

Nechte působit asi pět minut, poté vatu znovu navlhčete a přitlačte na místo. Počkejte dalších pět minut a poté místa opláchněte teplou vodou. Obklad z rozmarýnu pomůže pokožku zpevnit, navíc ji budete mít hladší, a pokud si můžete místa ještě masírovat nebo použijete peeling, budete se cítit opravdu mladší. Díky přírodním prostředkům se nemusíte obávat, že byste měli alergickou nebo jinou reakci.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/decolletage