Female Hand Holds Fat Cellulite Stretch Mark Leg

Celulitida trápí většinu žen. Skvěle proti ní fungují domácí masáže i zdravý jídelníček

Celulitida trápí mnoho žen, které vymýšlí všelijaké možnosti, jak se jí zbavit. Vyzkoušejte několik domácích prostředků na pomerančovou kůži, které konečně zaberou. Jaké techniky a prostředky fungují nejspolehlivěji? Inspirujte se!

Dělejte si masáže

K masáži můžete využít zhrubělé rukavice určené přímo k této proceduře. Můžete také použít dřevěné válečky či naopak elektrické přístroje. Záleží jen na vás, kolik peněz jste ochotni do celulitidy investovat. Vždy masírujte krouživými pohyby k břichu. Taková masáž zrychlí odbourávání tuku a zjemní pokožku – vyrovná ji. K masáži použijte aromatické a masážní oleje.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kávová sedlina

Vyhazujete kávovou sedlinu? Děláte chybu. Vychutnejte si kafíčko a sedlinu si schovejte. Káva zajistí hydratovanější a pružnou pokožku. Kávovou sedlinu smíchejte s vaším oblíbeným tělovým krémem či mlékem a krouživými pohyby vmasírujte do oblasti, kde máte celulitidu. Po několika minutách omyjte směs. Také můžete použít rozpuštěný kokosový olej a kávovou sedlinu.

Cukr

I takový obyčejný a levný cukr může pomoci v boji s celulitidou. Smíchejte med s cukrem a olivovým olejem. Vše promíchejte a pomocí prstů či špachtličky naneste na vlhkou pokožku. Tato metoda je také vhodná pro lidi se suchou pokožkou. Dokonale jí zvláční, vyhladí a vyživí.

Zdroj obrázku: Pixabay

Citronová šťáva

Proti celulitidě lze také bojovat vnitřně, nejen zvenku. Citronovou šťávu smíchejte s kajenským pepřem. Bude vám stačit jeden citron na jednu sklenici vody. Šťávu smíchejte s vodou a přisypejte jednu špetku kajenského pepře. Vše důkladně promíchejte a vypijte. Vodu byste měli pít každý den, alespoň dvakrát denně.

Zdravá strava

Věděli jste, že zdravá strava ovlivňuje vzhled vaší pokožky? To platí i pro stehna a jejich celulitidu. Pokud se stravujete špatně, jíte průmyslově zpracované potraviny, cukry a mnoho tuků, rychleji stárnete a vaše pokožka nebude krásná. Dopřejte si velké množství vitamínu C, který podporuje tvorbu kolagenu. Také zvyšte pitný režim a pijte dostatek čisté vody. Jezte více zeleniny a hýbejte se. I pohyb je dokonalým bojovníkem proti celulitidě. 

Zdroj: https://www.webmd.com/beauty/ss/slideshow-cellulite-pictures-causes-myths-and-treatments