Woman With Problematic Skin Acne Scars Wrinkles Dark Spots

Černé tečky trápí nejen mladou pokožku. Správná péče jim dá nadobro sbohem

Černé tečky jsou prokletím mnoha lidí. Jestli je na obličeji máte také, možná své pleti nevěnujete takovou péči, jakou by potřebovala. Jakou kosmetiku zvolit, abyste se černých teček zbavili, a jak o svou pokožku pečovat, aby se už nikdy neobjevily?

Jak se vůbec tvoří černé tečky?

Černé tečky jsou celkem normálním jevem, který se vyskytuje hlavně u mladých lidí, ale trpí jimi i dospělí, kteří se o svou pokožku nestarají. Vznikají v důsledku větší produkce kožního mazu, který ucpává mazové žlázy. Objevují se hlavně na čele, bradě a nose a není výjimečné, že je najdete také na zádech.

Černé tečky opravdu vypadají jako černé tečky, ale jejich struktura je jiná. Je to tmavé místo, které ukazuje, že máte dané místo zanešené a póry ucpané. Při péči o pleť musíte myslet na pravidelné peelingy, které odstraní odumřelou pokožku a pomohou obnovit pokožku. Peeling provádějte dvakrát týdně.

Zdroj obrázku: Freepik

Černým tečkám se můžete vyhnout

K mytí obličeje používejte jen přípravky, které jsou na to určené. Peeling si můžete vyrobit také doma, a to například pomocí kávové sedliny a olivového oleje. Přidat můžete také cukr nebo sůl. Důkladně byste se měli každý večer odlíčit, aby na pleti nezůstaly žádné nečistoty. Skoro žádná žena to tak ale nedělá.

Nepoužívejte přípravky, které obsahují alkohol. Ten totiž pleť vysušuje a černé tečky se mohou objevit ve větším počtu. Pleťové masky mají čisticí vlastnosti a stojí za to je používat. Černé tečky byste nikdy neměli sami vymačkávat, protože si tím jen podráždíte místo a jeho okolí a můžete si je zanést ještě na jiné místo na těle. Oblíbené jsou slupovací masky, které vytáhnou černé tečky, pleť bude osvěžená a navíc hydratovaná. Dávejte ji ale pouze na místa, kde jste černé tečky objevili, a nepoužívejte je na celý obličej. Jejich používání nemusí být vzhledem k citlivosti pleti příjemné.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/how-to-get-rid-of-blackheads