Chránit se před zloději pouhým zamčením dveří nestačí
Můj domov, moje hrad – toto je přísloví, se kterým mnoho lidí souhlasí. Snažíme se svůj domov ochránit různými zabezpečeními ke zvýšení bezpečnosti. Pokud však necháváte klíč v zámku na noc, abyste zabránili vniknutí zlodějů, děláte velkou chybu.
Pouze mýtus
Při vstupu do domu automaticky otočíme ve dveřích klíčem a obvykle ho necháme v této poloze. Je to automatický, ale i promyšlený postup. Koneckonců, když je klíč v zámku, nelze zámek odemknout druhou sadou zvenčí. Je obtížné s tím nesouhlasit. Zároveň by nebylo moudré očekávat, že zloději budou používat klíč, který se hodí pro mechanismus v našich dveřích.
Je důležité porozumět činnosti většiny zámků. Klíče mají charakteristický tvar a jejich karty dokonale ladí se zámkem, který vám umožňuje otáčet celý mechanismus a otevírat nebo zavírat dveře. Když necháme klíč v zámku, celý systém zůstane v odemčené poloze. Ukazuje se, že je to skvělé pohodlí pro zloděje.
Zabezpečte svůj domov
Pokud jde o klíč, stačí mírně změnit své návyky. Můžete jej vložit do zámku pouze částečně. Je to efektivnější způsob blokování mechanismu a zabránění ve vstupu potenciálním zlodějům. Je důležité myslet na zavírání dveří, i když jste se na chvíli vrátili domů. Nenechávejte klíče na nápadném místě u vchodu. Podobně se nedoporučuje ukládat peněženku a jiné cenné předměty na chodbu.
Určitě nikdy nenechávejte klíč pod rohožkou nebo květináčem u dveří. Zkušení i méně zkušení zloději tyto skrýše velmi dobře znají a přesně vědí, kde mají hledat. Máte-li takový zvyk skrývání klíče, je to stejné, jako kdybyste nezamykali vůbec.
Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/declutter-your-home/a557850/how-to-protect-home-being-burgled-michael-fraser/