Portrait Young Attractive Girl Drinking Water

Dostatečná hydratace je klíčem k rychlejšímu metabolismu

Pokud máte pocit, že se váš metabolismus zpomalil, ale vaše chuť k jídlu je stále velká, dávejte si pozor. Může to vést k rychlému nárůstu kil navíc. Taková záležitost se sama nevyřeší. Pokuste se diverzifikovat své menu – monotónnost zpomaluje procesy. Měli byste se postarat také o správné množství tekutin.

Hydratace je klíčem

Lidské buňky nemají rády sucho. Klíčem ke správné výživě těla je dostatečná hydratace. Mnoho lidí říká, že pije málo, necítí žízeň, a to zejména v chladnějších měsících roku. Hledání výmluv však ještě nikomu nezlepšilo zdraví, duševní pohodu ani postavu. Stojí za to vyvinout si zvyk pravidelného příjmu tekutin co nejdříve. Nedostatečná hydratace je hlavní chybou lidí, kteří si stěžují na zpomalený metabolismus.

V dopoledních hodinách je nejlepší vypít sklenici vody s teplotou podobnou naší, tedy 36,6 stupňů °C, obohacenou o složky, které probudí metabolismus. Nejlepších výsledků se dosáhne pitím takových tekutin na prázdný žaludek. Po několika hodinách spánku potřebuje celé tělo a zejména trávicí trakt doplnit vodní rovnováhu. Koneckonců jednou z prvních věcí, které děláme po vstání z postele, je močení.

Zdroj obrázku: Freepik

Nápoje zrychlující metabolismus

Jednou z možností je voda s citrónem. Je prospěšná z mnoha důvodů. Voda s přídavkem citrónové šťávy hydratuje efektivněji než čistá voda, protože obsahuje více elektrolytů než samotná voda. Je to chutný a osvěžující způsob, jak doplnit tekutiny, když se vzbudíte. Voda s citrónem, zvláště pokud se pravidelně konzumuje na prázdný žaludek, zlepšuje trávení a pomáhá při snižování nadbytečných kilogramů.

Hydratované sliznice gastrointestinálního traktu efektivněji posouvají trávený obsah. Kromě toho citrónová šťáva stimuluje produkci žluči, což se přímo promítá do rychlejšího trávení tuků. Je mýtus, že voda pitá na prázdný žaludek, která naplní žaludek, sníží chuť k jídlu. Voda se nezastaví v žaludku, ale hydratací buněk zlepšuje všechny trávicí procesy. Reguluje mimo jiné rytmus pohybů střev.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/7-reasons-to-start-your-day-with-lemon-water-infographic/, https://www.webmd.com/obesity/ss/slideshow-slow-metabolism, https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/dehydration/symptoms-causes/syc-20354086, https://wisewell.ae/blogs/news/which-water-temperature-is-best-for-drinking, https://www.healthline.com/health/food-nutrition/benefits-of-lemon-water