Woman Enjoying Breath Wind

Najít štěstí je snazší, než se zdá. Těchto sedm maličkostí vylepší každý den

V honbě za štěstím se ztratily už spousty dobrodruhů, básníků a snílků. Recept na šťastný život ale není tak komplikovaný a nedosažitelný, jak by se mohlo zprvu zdát. Nejhorší pastí je uvěřit moderním mýtům a nechat se chytit do pasti přesvědčení o tom, že kariéra a peníze jsou to, co od života musíme chtít. Faktem je, že štěstí spočívá v každodenních maličkostech.

1. Trénujte s radostí

Ať už chcete být produktivnější, kreativnější, krásnější či zdravější, zaměřte se jenom na ty činnosti, které vám ve skutečnosti přinášejí radost. Nemusíte cvičit hodiny v posilovně či vyzkoušet lekce moderního spinningu, který vás vůbec neoslovuje. Pokud rádi tančíte, tak prostě tančete!

2. Starejte se o svůj vzhled přirozeně

Péče o tvář a tělo nemusí být jen o hodinách strávených před zrcadlem. Naučte se vyvažovat práci a odpočinek, dopřejte si relaxaci a obklopte se tím, co máte rádi. Pusťte si uklidňující hudbu, zapalte vonnou tyčinku, zacvičte si jógu. Udělejte cokoliv, čím se uvolníte. To se odrazí i na vašem uvolněném vzhledu.

3. Dopřejte si malé radosti

Hýčkejte se a buďte k sobě laskaví. Kupte si voňavé květiny nebo svou oblíbenou kosmetiku. Pořiďte si novou knihu nebo se zapište na lekce jízdy na koni. Cokoliv vám udělá radost, má ve vašem životě právoplatné místo.

Zdroj obrázku: Freepik

4. Jezte dobře

Jídlo není jen palivo pro tělo. Je to životní styl a způsob, jak svému tělu dopřát vše, co potřebuje. Jídlo je i o relaxaci a uvolnění. Proto buďte hodní sami k sobě a nekrmte své tělo nekvalitní stravou. Budete se cítit lépe fyzicky i psychicky.

5. Buďte vděční za to, co máte

Spousta lidí si ráda stěžuje. Na cokoliv. Mají pocit, že jen tak budou pro své okolí hodnotní. Faktem je, že stěžovatelé mají život těžký a černý, zatímco jste-li vděční za to, co máte, budete se cítit mnohem uvolněnější a šťastnější.

6. Žijte s přesahem

Nemusíte být zrovna praktikujícím křesťanem, ale vpusťte do svého života trochu duchovna. Připusťte si otázky, na které neexistují odpovědi. Hledejte smysl věcí, meditujte. Odpoutání se od každodenních starostí vám přinese úlevu.

7. Stanovte si nové cíle

Buďte realističtí, avšak důslední. Opusťte to, co vám vnukli druzí (třeba rodiče či přátelé) a přijměte do svého života to, co chcete vy sami. Vytyčte si cíle a jděte si za nimi. Jen tak budete mít pocit, že svůj život držíte ve vlastních rukou. A to je velmi povznášející pocit.

Zdroj: https://www.inc.com/jeff-haden/want-to-be-happier-science-says-do-these-11-things-every-single-day.html