Fried Eggs Frying Pan Raw Eggs Organic Food Good Health High Protein

Chutné volské oko připravíme i bez špetky tuku

Vajíčka jsou velice oblíbenou potravinou. Existuje spousta způsobů, jak si připravit vajíčka. Ne nadarmo se řadí mezi superpotraviny. Míchaná vajíčka jsou delikatesou, kterou si můžete vylepšit přidáním různých bylinek nebo cibule. Vajíčka také můžete uvařit na způsob vajíčka natvrdo nebo naměkko. Milujete šunku nebo slaninu? Vaše chuťové buňky potěší určitě pokrm zvaný hemenex (ham and eggs). Míchaná vajíčka a hemenex mají tu nevýhodu, že se dělají na másle nebo oleji, proto je řadíme mezi tučnější jídla a náročnější pro trávení. Vajíčko naměkko nebo natvrdo se nehodí ke všemu jako příloha. Jaká tedy zbývá ještě varianta? Volské oko lze totiž připravit i bez tuku.

Jak připravit volské oko?

Jak připravit volské oko? Klasicky rozpálíte olej nebo máslo v pánvi a následně do ní vložíte rozklepnuté vejce. Lidi jsou inteligentní tvorové a někdo přišel se zajímavým lifehackem. V malém kastrolu nebo hrnci dejte vařit vodu. Jakmile bude voda vřít, rozklepněte vajíčko do naběračky. Naběračku vložte do vroucí vody a počkejte, dokud bílek neztuhne a žloutek zůstane tekutý. Pojďme si ukázat různé tipy, jak připravit pokrmy z volského oka.

Zdroj obrázku: Freepik

Sytá snídaně bez tuku

Přichystejte si rajčata, která nakrájejte na kostičky. Na talíř přidejte pár oliv, nakrájejte malou okurku a připravte si volská oka. Výroba tohoto pokrmu zabere pouze pár minut a není náročná. Volské oko bez známek tuku a zeleniny plné vitamínů je osvěžujícím pokrmem v letních dnech.

Letní večeře

Letní teplé noci si můžete zpříjemnit lehkou večeří. Stačí si připravit nové brambory s koprem a k tomu dušené vajíčko, společně se zelenými fazolkami se strouhankou nebo okurkový salát s jogurtem či smetanou.

Odpolední svačinka

Už je to nějaká hodina, co jste spořádali oběd, ale máte chuť na nějakou menší svačinku? Budete k tomu potřebovat avokádo. Stačí položit plátek avokáda na kousek pečiva (chleba nebo bagetky) a volské oko položte přímo na chleba s plátkem avokáda.

Zdroj: https://food.onehowto.com/article/2-easy-ways-to-fry-an-egg-without-oil-or-butter-5432.html