Interior Beautiful Kitchen Elite House

Čištění digestoře usnadní olivový olej nebo ocet

Digestoř je přístroj, který v dnešní době můžeme najít v podstatě v každé domácnosti. Nejčastěji tedy nad sporákem. Právě ona totiž vysává nadbytečnou páru, kouř a nečistoty, které se uvolňují při vaření. Ani digestoř ale není samočisticí a její údržba tak zbývá na nás jako majiteli. Jak ale spotřebič dobře vyčistit bez zbytečně předražených chemických prostředků? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Čtěte dál.

Proč je důležité digestoř správně čistit

I digestoř je spotřebič jako každý jiný. Je tak důležité ji udržovat v co nejlepším stavu, aby co nejdéle a nejlépe fungovala. Klíčové je proto hlavně to, aby bylo čištění pravidelné. Zabráníte tak nahromadění mastnoty a dalších nečistot, které její chod negativně ovlivňují. Záleží samozřejmě i na typu digestoře, který máte. Pokud ale nevlastníte komín, je třeba vyměňovat filtry. V čem se všechny typy shodují, to je mřížka, která je na ušpinění nejnáchylnější. Nejhůře z ní jde dostat takzvaná lepkavá mastnota. Jaký prostředek na ni nejlépe platí?

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí vychytávky na vyčištění mřížky

Mnoho lidí volí cestu nejmenšího odporu a dává mřížku od digestoře do myčky. Vždy se ale prvně ujistěte v pokynech od výrobce, zda je to vhodné. Ani myčka si ovšem někdy neporadí s tou nejhorší špínou. Paradoxně vám s ní může pomoci olivový olej.

Pokud chcete zvolit čištění olivovým olejem, bude vám stačit opravdu troška. Tu na mřížku naneste. Poté si můžete navlhčit hadřík a ten na mřížku položit. Nechte působit asi patnáct minut a špínu setřete. Na to by vám měla stačit jak houbička, tak papírová utěrka.

Jestli vám metoda oleje nevyhovuje, můžete zkusit ocet. Ten nařeďte vodou v poměru 2 ku 1 a nalijte do rozprašovače. Mřížku pak rovnoměrně postříkejte a nechte opět několik minut působit. Poté už mřížku jen setřete houbičkou a digestoř bude jako nová.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-clean-a-kitchen-range-hood-4177784