Zuby1

Čištění dvakrát denně nestačí. Pro zdravé zuby je nutné dělat mnohem víc

Dospělé zuby máme jen jedny, nové nám nenarostou, a proto je velmi důležité naučit se o ně správně starat. Jen díky tomu je udržíte dlouhá léta zářivě bílé, perfektně čisté a hlavně zdravé. Zuby nestačí jen pravidelně čistit zubním kartáčkem. Jaké další návyky byste si měli vypěstovat, aby byly vaše zuby opravdu zdravé? Zde najdete ty, které vám opravdu pomohou.

Správná strava

Možná si teď klepete na čelo, ale nevzdávejte to. Dočtěte tento bod do konce, uvidíte, že i správná strava má svou logiku. Důležitá je strava bohatá na hořčík a vápník. Obě tyto látky najdete v mléčných výrobcích, rybách, mandlích, pohance, dýňových semínkách, salátu a dalších potravinách.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud bude mít tělo dostatek těchto látek, získá možnost zuby správně vyživovat, a tím pádem i udržovat zdravé. Platí i to, že byste se měli vyhýbat zejména průmyslovému cukru, který podporuje výskyt zubních kazů.

Čištění ve správnou dobu

Myslete také na to, že byste měli zuby čistit po každém jídle. Po jídle totiž na zubech zůstávají jeho zbytky, které v zubech dělají neplechu a tvoří zubní kazy. Čím kratší dobu budou tyto zbytky mít možnost vrtat se ve vašich zubech, tím více budou zuby v bezpečí. Nestačí proto čistit zuby jen dvakrát denně, musíte je čistit tolikrát, kolikrát konzumujete potraviny. Nebo alespoň pokaždé, když máte tuto možnost. Zvítězte nad leností a těšte se z nádherných a zdravých zubů celý život.

Zdroj obrázku: Freepik

Zvolte správný kartáček

Manuální zubní kartáček je sice fajn, ale nikdy se vám s ním nepodaří vyčistit zuby tak dokonale jako s elektrickým. Vy nejste schopní udělat za minutu manuálně ani půlku pohybů, které zvládne elektrický kartáček. Pro zdraví zubů se opravdu vyplatí investovat do dražšího elektrického zubního kartáčku s výměnnými hlavicemi a užívat si tak perfektní péči o vaše zuby po celá léta. Velmi důležité je také správně vybrat tvrdost zubního kartáčku, pokud si nejste jistí, kontaktujte svého zubního lékaře, který vám jistě poradí.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/324708