Close Up Lower Body Woman Traveler With Luggage Suitcase Going Around World

Nesnášela hledání svého kufru na letišti, tak vymyslela trik, díky kterému předběhne všechny ostatní

Kdo někdy cestoval letadlem, ví, jaká negativa jsou s tím spojena. Hlavně pokud jde o zavazadla. U těch odbavovaných je nutné dodržet příslušnou hmotnost, zatímco u těch příručních i to, co v nich může být uloženo. I proto je dobré při balení věcí vše plánovat tak, aby komplikovaných situací bylo na letišti co možná nejméně. A přesto mohou nastat.

Nepříjemné hledání kufrů

Zatímco příruční zavazadlo máme neustále u sebe, tak to odbavované zamíří do útrob letiště. Zde se pomocí dopravníků a zaměstnanců dopraví až do zavazadlového prostoru letadla. V cílové destinaci se celý proces manipulace opakuje a kufr zamíří do útrob letiště. Odtud potom na pásy, kde už čekají lidé z příslušných letadel a vyhlížejí své zavazadlo. A právě v tu chvíli nastává nepříjemný a zdlouhavý okamžik.

Zdroj obrázku: Freepik

Hledání svého zavazadla

Mnoho zavazadel si je velmi podobných, jak rozměry, tak i barvou nebo konstrukcí. Pokud jsou navíc zabalena do bezpečnostní folie, je velmi těžké rozeznat, zda konkrétní kufr je náš, nebo patří někomu zcela jinému. Často tak vznikají trapné situace, kdy lidé omylem berou cizí kufry, nebo kdy ty své doslova přehlédnout. Přitom existuje snadný trik, díky kterému lze svůj kufr na páse snadno identifikovat. Nestojí ani korunu a díky snadné identifikaci lze při hledání zavazadla snadno předběhnout všechny ostatní spolucestující z letadla.

Stačí jenom kus látky

Jelikož všechny kufry mohou vypadat stejně, je třeba se odlišit. A jak? Nejlépe pomocí kusu látky. Může jít třeba o starší šátek, o barevnou stuhu, nebo kus nepoužívaného oblečení – třeba rukávu. Čím netradičnější a výraznější barva, tím lépe. Tento pruh látky následně stačí navázat na rukojeť kufru. A na páse na letišti už jenom sledovat, až vyjede ten, který je takto označen. A zatímco ostatní se budou hádat a hledat, vy můžete hned odcházet se svým, snadno rozpoznatelným zavazadlem.

Zdroj: Life Hacks