Carpet Cleaning Vacuum Cleaner

Čištění koberce bude díky domácím prostředkům mnohem snazší. Poradí si i s odolnými skvrnami

Systematické čištění koberců je velmi důležité, neboť tento prvek domácího zařízení se stává velkým zdrojem prachu nebo vlasů. Je to ideální místo pro roztoče, které žijí v tomto chlupatém materiálu. K čištění je nejlepší zvolit domácí prostředky, které jsou přírodní a ekologické.

Správné čištění koberce

Nejprve musíte koberec před čištěním připravit. Důkladně jej vysajte speciálním nástavcem na koberce. Tímto způsobem odstraníte prach, vlasy a další nečistoty. Díky tomuto kroku bude čištění snazší a efektivnější. Pravidelné čištění znamená, že nečistoty se nedostanou do nejhlubších struktur materiálu. V opačném případě bude jejich čištění způsobovat mnoho problémů.

První metodou je čištění koberce boraxem. Je to vysoce účinný prostředek, který zvládne jakékoli skvrny. Kromě toho má produkt antibakteriální vlastnosti, což je cenné, když jsou doma malé děti, které lezou po zemi. Jediné, co musíte udělat, je přidat borax (1 : 1) do misky s teplou vodou. Smíchejte ingredience tak, aby se vytvořila suspenze, kterou vyčistíte koberec. K tomuto účelu použijte kartáč s ostrými štětinami. Nechte prostředek působit půl hodiny, aby se do koberce zapracoval. Po této době zbytky boraxu jednoduše vysajte.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění skvrn octem

Pokud se na koberci objeví skvrny, které je obzvláště obtížné vyčistit, sáhněte po octu. Tato látka dokáže rozpouštět tuk a nečistoty po barevných skvrnách. Budete potřebovat sklenici vody, 1/2 sklenice octa a několik kapek vonného oleje pro lepší aroma. Všechny ingredience nalijte do láhve s rozprašovačem. Vše dobře zavřete a jemně protřepejte, aby se všechny ingredience spojily.

Celý koberec nastříkejte směsí, zejména větší skvrny. Nastříkaná místa přetřete kartáčem a nechte směs několik hodin působit. Nakonec zbytky nečistot vysajte a můžete si vychutnat čistý koberec. Aby byl koberec opravdu čistý, musí i správně uschnout. Nejlepším způsobem je rozprostřít koberec na čerstvý vzduch na balkoně. Špatně vysušený koberec může podpořit rozvoj plísní a množení bakterií.

Zdroj: https://www.advap.com/blogs/news/natural-carpet-cleaner