Valentine39s Day Background With Candle Rose Closeup

Délku hoření svíčky prodlouží zmrazení, sůl a zastřihnutí knotu

Svíčky se používají již od nepaměti. Dříve byly používány jako zdroj světla, když ještě nebyla objevena síla elektřiny. Ačkoliv využíváme elektřinu v dnešní době naprosto běžně, svíčky stále patří k populárním předmětům v domácnosti. Velmi často příjemně osvětlí interiér během nocí, někteří je používají ve vaně, aby si zpříjemnili koupel.

Na trhu je k dostání spousta druhů svíček, některé jsou aromatické, jiné vydrží déle, výběr je opravdu rozmanitý. Nemůžeme ani opomenout to, že cena svíček se navýšila během posledních let. U svíčky nás asi nejvíce zajímá délka hoření, u které chceme, aby byla co nejdelší, zejména u těch hřbitovních. Pojďme se podívat na triky, které prodlouží životnost svíčky.

Čtěte pozorně popis produktu

Při výběru svíček pečlivě čtěte popis produktu. Informace by měly obsahovat průměrnou dobu hoření. Proto se nenechte oklamat prvním pohledem na design a cenu svíčky. Mnohem důležitější je přečtení popisu a také si vezměte do rukou svíčku, abyste zjistili, zda je těžká, nebo ne. Čím těžší svíčka je, tím déle bude hořet, a to kvůli množství parafínu.

Zdroj obrázku: Freepik

Prodlužte dobu hoření

Při výběru svíček se zaměřte na knot. Neměl by totiž vyčnívat nad hladinu vosku o méně než půl centimetru a více než jeden centimetr. V případě, že je delší, zkraťte jej nůžkami. Vložením svíčky do mrazáku rovněž prodloužíte délku hoření svíčky, studený vosk se bude tavit mnohem pomaleji.

Zkuste také použít obyčejnou sůl, kterou nasypte kolem knotu. Stačí opravdu malé množství a svíčka bude hořet mnohem jasněji a pomaleji. Svíčku můžete také namočit ve slaném roztoku z pěti polévkových lžic soli a malého množství teplé vody. Po rozpuštění soli a vychladnutí nálevu ponořte svíčku do nálevu a nechte působit několik hodin. Sůl nasákne do parafínu, ten ztvrdne a zabrání tak odkapávání vosku. Délka hoření svíčky se tak může zdvojnásobit. Neváhejte a vyzkoušejte jeden z těchto tipů.

Zdroj: https://www.cosmopolitan.com/lifestyle/a30695387/candle-hacks/