Lavender Oil Bottle Arrangement

Kupovanou aviváž nahradí esenciální oleje

Voňavé prádlo je vizitkou každé hospodyňky. Ne vždy je ale dosáhnutí takového výsledku tak jednoduché. Přeci jen, může se stát, že v obchodě nenajdeme námi požadovanou vůni či nevydrží tak dlouho, jak bychom si přáli. Je také několik důvodů, proč není ideální kupované prostředky používat. Jaké to jsou a čím je nahradit? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Čtěte dál.

Důvody, proč nepoužívat kupované prací prostředky

Je samozřejmě na každém z nás, jestli nám kupované prací prostředky vyhovují, či ne. Jedním z velmi povrchních problémů je ten, že se nám zkrátka nemusí podařit najít takovou vůni, jakou bychom si přáli. Dále je ale také dobré vzít v potaz jejich cenu. Daleko závažnějším problémem pak jsou alergie, které mohou tyto prostředky vyvolat. Přeci jen je v nich mnoho chemických látek, které mohou být pro citlivější jedince potenciálně dráždivé. Stejně tak nejsou tyto látky zrovna ideální pro životní prostředí, do kterého jich plná voda putuje. Jak tedy nahradit vůni kupovaných prostředků těmi domácími?

Zdroj obrázku: Freepik

Ovoňte oblečení až po vyprání

Vůbec se nemusíte stresovat tím, aby váš domácí prací prášek kdovíjak voněl. Osobitou vůni totiž můžete prádlu dodat až při žehlení. A jak, ptáte se? Jednoduše. Stačí ovonět vodu, kterou lejete do nádržky žehličky. Do nádobky stačí nakapat trochu vámi zvoleného olejíčku a protřepat. Intenzitu si také můžete zvolit sami. To znamená, že se nemusíte bát, že by oblečení bylo převoněné nebo naopak neovoněné dostatečně. Pokud nechcete olejíček dávat přímo do žehličky, můžete směs aplikovat i pomocí klasického rozprašovače. V tomto případě ale dbejte na to, aby oblečení pořádně doschlo.

Esenciální olej má navíc ještě další funkci, a to tu, že vám provoní šatník a ještě z něj bude odpuzovat hmyz, jako jsou například šatní moli. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou.

Zdroj: https://beautytamingthebeast.com/how-to-use-essential-oils-for-laundry/