Young Woman Measure Her Thigh Home

Vypracujte si do léta štíhlá stehna. Stačí jen několik minut pohybu denně

Mnoho žen si stěžuje, že během pandemie trochu přibraly na váze a jejich stehna už zdaleka nejsou tak ladná a štíhlá jako dřív. Mohou také trpět na nepříjemné tření stehen, které vede k opruzeninám. Pokud i vy patříte do této skupiny a rádi byste svým nohám opět dodaly více sexy vzhled, pak vězte, že to není nemožné. Stačí trénovat i jen několik minut denně a první výsledky se brzy dostaví.

Dělejte dřepy

I když to není možná nic revolučního, buďte si jistí, že dřepy patří skutečně k jednomu z nejefektivnějších cvičení pro krásná stehna a zadeček. Začněte s 10 denně, poté každý další den proveďte ještě o jeden dřep navíc. Ujistěte se, že je děláte správně – narovnejte záda a snažte se držet kolena pod linií nohou.

Houpání nohy

Postavte se u židle a jednou rukou se přidržujte opěradla. Ohněte levou nohu v koleni a houpejte s ní pomalu dozadu a dopředu. Opakujte 20krát a vyměňte strany. Pohyb by měl být plynulý, ne švihem. Během celého cvičení se snažte aktivovat vědomě stehenní svalstvo.

Zvedání kolen

Posaďte se na okraj židle a mezi kolena si vložte měkký balonek nebo overball. Ten musí zůstat po celou dobu cvičení stlačený pevně mezi koleny. Poté pomalu zvedejte kolena nahoru a rukama se přidržujte židle. Tento cvik opakujte 15krát.

Zdroj obrázku: Freepik

Choďte pěšky

Jeden z nejlepších způsobů, jak získat krásná a pevná stehna, je pravidelná svižná chůze. Když se vám navíc podaří chodit správnou technikou, uvidíte na stehenních svalech brzy neuvěřitelné pokroky. K úžasnému výsledku vám stačí ujít 1,6–5 km každý den v týdnu. To by při troše snahy nemusel být tak zásadní problém. Můžete jít pěšky třeba do práce nebo se můžete po práci vydat na procházku či si zacvičit na běžeckém pásu.

Zaměřte se na jídlo

Jezte pouze tehdy, když máte hlad. Snižte velikost svých porcí a jezte spíše častěji. Pijte hodně tekutin – ideálně čistou vodu nebo slabé ovocné šťávy.

Zdroj: https://www.blogilates.com/videos/20-minute-quick-thigh-leg-workout-isolated-for-thigh-sculpting-slimming-toning-no-weights-2/