Clean Dishes Open Dishwasher Home Kitchen Closeup

Díky alobalu bude nádobí z myčky bez jediné skvrny

Hliníková fólie neboli alobal má v domácnosti využití především při přípravě jídla. Používá se při pečení i grilování, je možné do ní zabalit již hotové jídlo, například řízky na výlet. Proto by měla být v zásobě ve spíži. Kromě toho ji lze použít také v domácnosti. Poradíme vám, jak na to. Určitě si tento způsob mytí oblíbíte.

Když myčka zanechává na nádobí skvrny

Myčka nádobí je praktickým pomocníkem, který umí velmi zjednodušit práci v kuchyni. Umývání nádobí snad nikoho nebaví. Je to nutná, ale bohužel hodně otravná práce už proto, že je třeba ji dělat každý den. Myčka nádobí nás této povinnosti zbavuje.

Někdy se stane, že myčka nádobí nekvalitně umyje a zůstávají na něm skvrny od kapek vody. Nejste-li s prací myčky spokojeni, vyzkoušejte tento způsob, který si s problémem poradí. Stačí vám k tomu rulička alobalu.

Zdroj obrázku: Freepik

Alobal a mytí nádobí

Asi se budete divit, že právě hliníková fólie může být tím pomocníkem, který zajistí, že nádobí bude opravdu čistě umyté. Ale je tomu skutečně tak. Díky ní se příbory budou lesknout, stejně jako talíře, hrnky a sklenice.

Vezmete větší kousky alobalu a zmuchláním z nich vytvoříte dvě malé kuličky. Ty vložíte do myčky společně s mycím prostředkem. Kuličky by se měly v myčce volně pohybovat, abyste docílili kýženého výsledku. Zapnete vhodný mycí program a pak už jen budete čekat na výsledek.

Bezpečná a jednoduchá metoda

Díky použitým kuličkám z alobalu bude nádobí bez jediné skvrny od vodních kapek. Není třeba se bát, že by hliníková fólie poškrábala příbory nebo nádobí. Je ve skutečnosti velmi jemná. Nemáte-li myčku nádobí, stejného účinku docílíte tehdy, když příbory vložíte do nádoby s horkou vodou s přídavkem jedlé sody a zabalíte je do alobalu. Hliníková fólie reaguje s jedlou sodou, vzniká oxidační proces, který zajistí správné mytí příborů.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/kitchens/using-aluminum-foil-in-the-dishwasher