Pink Orchids White Vase With Wood Twine Art

Péče o orchideje na podzim má svá pravidla

Orchideje jsou jistě jednou z nejoblíbenějších květin v bytech nebo domech. Přestože nejsou příliš náročné na péči, dodržování několika základních pravidel z nich udělá nádhernou výzdobu prostoru. Na podzim děláme běžné chyby, jejichž účinky mohou být politováníhodné.

Podzimní péče

První a nejdůležitější věc je, aby květiny nebyly v blízkosti radiátorů. Na tomto místě je vzduch suchý a horký a rostliny jsou na takové podmínky citlivé. Pěstování orchidejí na tomto místě může způsobit, že květiny rychle zemřou. Abyste tomu zabránili, stojí za to udržovat květináč stále vlhký. Ráno můžete postříkat rostlinu vodou a to udrží vlhkost po celý den.

Na podzim se také vyplatí postarat se o takzvané přechodné období pro orchideje. Je potřeba, aby orchidej zesílila. Abyste toho dosáhli, večer stojí za to otevřít okno, aby si rostlina začala zvykat na chladnější vzduch. Díky tomu se i na podzim může stát, že orchidej začne krásně kvést. Dávejte si ale pozor na průvan, ten orchidejím neprospívá.

Zdroj obrázku: Freepik

Hnojení orchideje

V podzimním období potřebují orchideje méně hnojiva. Je třeba snížit jeho množství a v zimě od prosince do března jej zcela opustit. To jsou měsíce, kdy květiny nepotřebují velkou dávku. Pokud to v této době přeháníte s hnojením, přebytek výživných látek se začne hromadit v kořenech, což pro ně nebude prospěšné.

Na podzim nezapomínejte na pravidelné zalévání orchidejí. Pokud jsou kořeny orchideje zelené, znamená to, že mají správné množství vody. Pokud změní svou barvu a stanou se bílými nebo šedostříbrnými, je třeba je zalévat. Je důležité zalévat orchidej alespoň jednou týdně. Nejlepší je napájet orchidej takzvaným koupelovým způsobem. To znamená, že celou rostlinu ponoříte na půlhodinu do vody a necháte ji, ať si vezme tolik vody, kolik potřebuje. Potom nechte přebytečnou vodu odtéct.

Zdroj: https://orchidbliss.com/fall-care-for-orchids/