Mid Age Woman Coat Sweater Standing Winter Forest Warming Up Hands Face Outdoor

Díky glycerinu se přestanou brýle v zimě mlžit a vždy uvidíte perfektně

Příchod do místnosti v zimě znamená pro všechny nositele brýlí to samé, jednoduše nic nevidí, protože jsou sklíčka zamlžená. Není snad nic horšího než vstoupit do tramvaje nebo autobusu a z čista jasna nic nevidět. Zbývá jediné, brýle sundat a očistit pomocí ubrousku z mikrovlákna, ale ani to nemusí být zcela efektivní. Mnohem vhodnější je brýle ošetřit tak, aby se vůbec nezamlžovaly. Říkáte si, že to nejde? Jde to, a dokonce tato metoda nevyžaduje ani nákladné pomůcky.

Noční můra v podobě zamlžování

Tyto situace znají jen ti, co nosí brýle. V zimním období se zamlžují a při vstupu do budovy nebo do dopravních prostředků nastávají trapné chvíle, kdy dotyčný nevidí ani na krok. Tento problém je intenzivní zejména u nositelů s větším počtem dioptrií, kteří nosí brýle na dálku a potřebují je pro běžné zvládání každodenních situací. O to horší je, když přes brýle není vidět. Z toho důvodu se hodí brýle udržovat v perfektním stavu, čisté a ošetřené prostředkem proti zamlžování.

Zdroj obrázku: Freepik

Pohodlí za pár korun

Speciálně upravené brýle nebo pouzdro s vyhříváním? Ani jedno. Klasické dioptrické brýle se nemusí zamlžovat vlivem teplotních rozdílů nikdy, dokonalé vidění je možné nehledě na venkovní mráz a teploty hluboko pod bodem mrazu. Stačí totiž zakoupit v lékárně obyčejný glycerin, který stojí pár korun. K ošetření čoček navíc nejsou potřeba více než dvě až tři kapky, které se rozetřou z obou stran skel pomocí hadříku z mikrovlákna. Druhým suchým hadříkem se na závěr skla doleští.

Glycerin najde použití i v koupelně

Ošetření skel glycerinem je nadmíru účinné, protože glycerin absorbuje molekuly vody a zadržuje vlhkost, patří totiž mezi hygroskopické látky. Těchto vlastností lze využít nejen při ošetření dioptrických brýlí, ale také v koupelně, kde se mohou potřít zrcadla, která se ani při koupání nezamlží, obdobně se využívá účinků glycerinu na skleněných tabulích nebo při mytí a leštění nábytku či plovoucích podlah.

Zdroj: https://www.shinola.com/our-stories/how-to-keep-glasses-from-fogging/