perfume-bottle-woman-spray-aroma-woman-holding-perfumes-bottle-womans-with-perfum-bottle-beautiful-girl-using-perfume-woman-with-bottle-perfume-woman-presents-perfumes-fragrance

Do koupelny nepatří léky, parfémy ani fén na vlasy

V koupelně často najdeme různé drobnosti, které jsme zvyklí používat každý den. Kosmetiku, parfémy, spodní prádlo, a dokonce i léky. Tyto předměty často ukládáme do koupelny, protože jsou snadno dostupné a vyhovuje nám to. Bohužel existují i předměty, které do koupelny rozhodně nepatří. Tyto předměty se časem rozpadají, ztrácejí na kvalitě a mohou představovat i nebezpečí.

Ručníky a elektronika

V koupelně byste se měli vyhýbat ukládání elektroniky, jako jsou fény nebo žehličky na vlasy, elektrické holicí strojky a další podobná zařízení. I když některé z těchto přístrojů jsou navrženy pro použití ve vlhkém prostředí, většina z nich bude trpět a jejich životnost se zkrátí. Koupelna je prostor s vysokou vlhkostí, což může negativně ovlivnit elektroniku. Je lepší tato zařízení skladovat mimo koupelnu, abyste jim prodloužili životnost.

Možná byste si to nečekali, ale skladování ručníků v koupelně není zrovna dobrý nápad. Vlhkost z ručníků se špatně odpařuje v takovém prostředí a zvyšuje vlhkost v koupelně. Tímto vznikají ideální podmínky pro růst plísní. Je lepší sušit ručníky v jiné místnosti, kde je dobrá cirkulace vzduchu a nižší vlhkost.

Zdroj obrázku: Freepik

Léky do koupelny nepatří

Mnoho lidí má tendenci skladovat léky v koupelně, ačkoliv by neměli. I když se to často vidí i ve filmech, teplo a vlhkost v koupelně mohou urychlit expiraci léků a snížit jejich účinnost. Navíc uchovávání léků v koupelně může ohrozit zdraví. Léky by měly být skladovány v suchém, temném prostředí při pokojové teplotě. Některé léky by dokonce měly být uchovávány v lednici.

Správné skladování parfémů a deodorantů

Většina z nás má v koupelně také parfémy a deodoranty, což je praktické, protože jsou snadno dostupné při chystání se do práce nebo na schůzku. Je však důležité si uvědomit, že koupelna není vhodné místo pro skladování těchto výrobků. Vlhkost v koupelně může ovlivnit kvalitu parfémů. Je nejlepší uchovávat je na tmavém místě, kde není kolísání teplot a nedostávají se do kontaktu s vlhkým vzduchem.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/organizing/g2789/things-you-should-not-store-in-bathroom/