Woman Taking Clothes From Washing Machine

Zápach v pračce eliminuje ocet, jedlá soda nebo kyselina citronová

Každá pračka si zaslouží řádnou péči. Nepotřebujete přitom žádné chemické přípravky. Bohatě vám postačí suroviny, které najdete ve své kuchyni. Jestli bojujete se zápachem z pračky nebo ji jednoduše chcete osvěžit, měli byste se spolehnout na osvědčené triky. Poradíme vám, jak to udělat bez použití chemie a s úsporou peněz za drahé čističe.

Ocet dezinfikuje a potlačí zápach v pračce

Ocet patří mezi základní suroviny, které má doma každý z nás. Oblíbený je nejen při vaření, ale hlavně při úklidu. Jeho kyselost je ideální pro dezinfikování povrchů, odstranění skvrn, vodního kamene i zápachu. Zápachu octa se obávat nemusíte, protože ten rychle zmizí. A s ním také zápach plísně, zatuchliny a mnoho dalších problémů.

Množství octa určujte podle toho, do jaké míry chcete pračku vyčistit. Pro běžné čištění vám postačí jeden šálek, který nalijete do zásobníku na prací prostředek. Přidat můžete také pár kapek svého oblíbeného esenciálního oleje. Potom nastavte pračku na nejvyšší teplotu a zapněte. Uvidíte, že bude po skončení programu nádherně čistá a díky oleji nebude ani tolik cítit po octu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda a kyselina citronová fungují skvěle

Jedlá soda je oblíbeným produktem, který nemusíte využívat jen při pečení. Soda úžasně pohlcuje pachy, takže ji můžete využít i při čištění pračky. Jestli nemáte po ruce jedlou sodu, stejně dobře vám poslouží kyselina citronová. Nasypte 120 gramů kyseliny citronové do bubnu pračky a zapněte program na 60 stupňů.

Budete se divit, ale na čištění pračky vám poslouží také tablety do myčky. Do pračky postačí jedna nebo dvě tablety a program na 60 nebo 90 stupňů. Při údržbě tohoto spotřebiče nezapomínejte na zásuvku na prací prostředek nebo na těsnění kolem bubnu pračky. Na to hodně lidí zapomíná, a přitom je to velmi důležité pro dokonalou čistotu koupelny i prádla.

Zdroj: https://www.hoover-home.com/en_GB/blog/how-do-you-get-rid-of-smells-in-washing-machines/