Dark Bed Mockup Dark Blue Wall Bedroom Interior

Dobře zvolená barva v ložnici napomůže kvalitnímu odpočinku

Klidný a kvalitní spánek vám poskytne ten nejlepší start do dalšího dne. K tomu musíte vybrat správnou barvu, jakou vymalovat svou ložnici. Existuje hned několik možností, které vám zajistí tu nejkrásnější a nejklidnější atmosféru pro spánek a odpočinek. Poradíme vám, co bude nejlepší bez ohledu na to, v jakém stylu máte svou ložnici.

Přidejte ložnici jemnou strukturu

Nejde jen o barvy. Povrchová úprava stěny vám může přinést propojení s přírodou. Zemitá terakota, zelené a modré odstíny s černými detaily přinesou tu nejlepší kombinaci do ložnice. Získáte moderní a zároveň velmi útulný koutek, ve kterém se vám bude dobře spát. Přidat můžete také látkovou tapetu nebo macramé, které na zdi bude působit jako kousek přírody.

Kontrast

Nepotřebujete příliš syté barvy, abyste dosáhli dokonalého výsledku. Postačí vám jen kontrast neutrální barvy s bílou. Krásně budou vypadat barevné stěny, zajímavé zakončení pod stropem a čistě bílý strop. Světlejší barvy, jasné světlo a silnější neutrální barvy v tmavších místnostech jsou ideální kombinací hlavně do menších pokojů.

creative-fengshui-practice-bedroom-arrangement
Zdroj obrázku: Freepik

Neutrální barevná paleta

Ne vždy potřebujete barvy. Postačí vám slonová kost, béžová nebo krémově bílá. Tyto neutrální odstíny můžete doplnit zajímavým nábytkem. Dřevo, kámen a strukturované kousky přinesou dojem hloubky a sofistikovanosti. Nemusíte proto příliš přemýšlet nad tím, jaké barvy zvolíte pro svou ložnici. Zvolte jednoduchost a soustřeďte se na samotné vybavení pokoje.

Měli byste malovat strop ložnice?

Barevný strop může být způsob, jak vytvořit ještě útulnější prostor. Pro malé ložnice se to ale nehodí. Mnohem lepší variantou bude bílý strop a barevné osvětlení. Vždy myslete na prostor, který máte k dispozici. Podle toho musíte postupovat a zvolit tu nejlepší kombinaci barev, včetně stropu. Pro většinu lidí je ale lepší bílý strop, protože se také poměrně složitě maluje.

Zdroj: https://www.thespruce.com/choosing-paint-colors-for-your-bedroom-1976191