Romantic Happy Couple Bed Enjoying Sensual Foreplay

Dosáhnout pokaždé orgasmu nemusí být těžké. Hlavní je naslouchat svému tělu

Kolik lidí, tolik způsobů, jak zažít orgasmus. Úroveň spokojenosti s pohlavním stykem je ovlivněná nejen naší fyzickou zdatností, ale také přijetím svého vlastního těla, poznáním jeho potřeb a ochotou sdělit poznatky druhé polovičce. Důležitou roli hrají i emoce. Zkuste pomocí praktických tipů najít svou cestu na vrchol.

Najděte si chvilku pro sebe

Klíčem ke skvělému orgasmu bývá často intimita a blízkost obou partnerů. To vyžaduje schopnost formulovat požadavky vyplývající z našich potřeb a naopak reagovat na požadavky partnera. Pokud ve vztahu chybí komunikace, vyvrcholení se nejspíš nedočkáte. Stejně tak je důležité najít si dostatek času, který strávíte jen sami dva. Užijte si třeba romantickou večeři při svíčkách.

Poznejte navzájem svá těla. Posaďte se proti sobě a ukažte na svém těle místa, kde vám dotyky přináší největší potěšení. Veďte ruku partnera pomalu a smyslně a nevynechávejte žádný bod. Každý má jiné potřeby a touhy a samotná sexualita se pod vlivem zkušeností mění. Přistupujte k sexu tak, jako by to bylo poprvé. To vám umožní lépe se poznat a vědomě získávat potěšení z kontaktu s partnerem.

Zdroj obrázku: Freepik

Stavte své potřeby před partnerovy

Dbáte většinou v první řadě na uspokojení svého partnera? Je pro vás důležitější jeho vyvrcholení než vaše vlastní? To, že každý partner je zodpovědný za potěšení druhé strany, je naučený stereotyp. Tentokrát ale zkuste převzít zodpovědnost za své vlastní potěšení vy sami. Nebojte se k tomu vyzkoušet nové polohy nebo erotické pomůcky.

V poslední řadě nezapomínejte na to, že sex začíná v hlavě. Zavřete oči a vnímejte dotek svého partnera. Zapomeňte na stydlivost a zábrany, snažte se vnímat jen přítomný okamžik. Orgasmus ženy trvá v průměru od několika do 25 vteřin. Ženy také mohou během jednoho styku dosáhnout až pěti orgasmů. Může za to klitoris, který má až 8 000 nervových zakončení. Zároveň ale pravidelného vyvrcholení dosahuje jen 23 % žen.

Zdroj: https://www.latimes.com/health/la-he-orgasm11feb11-story.html