young-woman-apron-with-finger-up-isolated-good-idea-clean-cleaning-concept

Zásoba čisticích prostředků je zbytečná. Chytré ženy vědí, že stačí zajít do kuchyně

Kompletní úklid domácnosti většinou zabere celý den. Je o činnost, která vůbec nepatří mezi oblíbené. Stojí nás nejen spoustu času, ale také peněz, protože na úklid potřebujeme mnoho čisticích prostředků. Za ty ale můžete ušetřit, protože některé najdete přímo doma v kuchyni. Jaké suroviny patří mezi kvalitní čističe a jak je můžete využít?

Domácí prostředky se hodí na všechny druhy čištění

Obyčejná kuchyňská sůl dokáže v domácnosti zázraky. Můžete ji využít například na odstranění usazenin od kávy nebo čaje, takže se zbavíte nevzhledných kruhů v hrnkách nebo jiných druhů nádobí. Navíc je sůl také dezinfekční prostředek, stejně jako ocet, který je v domácnosti nenahraditelným pomocníkem. S jeho pomocí vyčistíte nejen vodní kámen, ale také špinavou toaletu. Hodí se především na leštění oken.

Jedlá soda nebo prášek do pečiva jsou dalšími prostředky, které najdete v kuchyni a které pomohou při velkém úklidu. Stojí za to mít doma zásoby, protože se budou hodit. Soda si poradí s mnoha druhy nečistot, ale umí odstranit také připáleniny z nádobí. Soda nepoškrábe povrchy. Absorbuje zápach, a můžete ji tak vložit například do lednice. Většinou ji lidé míchají s octem a přidávají například do ucpaného odpadu, který jednoduše vyčistí.

Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomeňte na citronovou šťávu

Citronová šťáva patří mezi levné a účinné prostředky, navíc bude domácnost velmi jemně vonět. I šťávu můžete využít jako čisticí prostředek, který je levný. Je šetrný k dětem i zvířatům a vaše ruce nebudou trpět žádnými problémy. Citron je antibakteriální, odstraní mastnotu a také absorbuje nepříjemný zápach. Pokud ho smícháte se solí, získáte prostředek na odstranění připálenin. Navíc citron bělí, takže ho můžete využit při praní záclon.

Prášek na pečení dokáže odstranit i velmi odolné skvrny. Nasypat ho můžete přímo do bubnu pračky. Bude fungovat také jako čistič baterií nebo dalších součástí koupelny. Tyto prostředky jsou snadno dostupné, levné a mnohem účinnější než chemické přípravky z obchodu. Proto se nebojte je vyzkoušet.

Zdroj: https://happymomhacks.com/diy-cleaning-hacks-home/