Young Woman Apron With Finger Up Isolated Good Idea Clean Cleaning Concept

Zásoba čisticích prostředků je zbytečná. Chytré ženy vědí, že stačí zajít do kuchyně

Kompletní úklid domácnosti většinou zabere celý den. Je o činnost, která vůbec nepatří mezi oblíbené. Stojí nás nejen spoustu času, ale také peněz, protože na úklid potřebujeme mnoho čisticích prostředků. Za ty ale můžete ušetřit, protože některé najdete přímo doma v kuchyni. Jaké suroviny patří mezi kvalitní čističe a jak je můžete využít?

Domácí prostředky se hodí na všechny druhy čištění

Obyčejná kuchyňská sůl dokáže v domácnosti zázraky. Můžete ji využít například na odstranění usazenin od kávy nebo čaje, takže se zbavíte nevzhledných kruhů v hrnkách nebo jiných druhů nádobí. Navíc je sůl také dezinfekční prostředek, stejně jako ocet, který je v domácnosti nenahraditelným pomocníkem. S jeho pomocí vyčistíte nejen vodní kámen, ale také špinavou toaletu. Hodí se především na leštění oken.

Jedlá soda nebo prášek do pečiva jsou dalšími prostředky, které najdete v kuchyni a které pomohou při velkém úklidu. Stojí za to mít doma zásoby, protože se budou hodit. Soda si poradí s mnoha druhy nečistot, ale umí odstranit také připáleniny z nádobí. Soda nepoškrábe povrchy. Absorbuje zápach, a můžete ji tak vložit například do lednice. Většinou ji lidé míchají s octem a přidávají například do ucpaného odpadu, který jednoduše vyčistí.

Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomeňte na citronovou šťávu

Citronová šťáva patří mezi levné a účinné prostředky, navíc bude domácnost velmi jemně vonět. I šťávu můžete využít jako čisticí prostředek, který je levný. Je šetrný k dětem i zvířatům a vaše ruce nebudou trpět žádnými problémy. Citron je antibakteriální, odstraní mastnotu a také absorbuje nepříjemný zápach. Pokud ho smícháte se solí, získáte prostředek na odstranění připálenin. Navíc citron bělí, takže ho můžete využit při praní záclon.

Prášek na pečení dokáže odstranit i velmi odolné skvrny. Nasypat ho můžete přímo do bubnu pračky. Bude fungovat také jako čistič baterií nebo dalších součástí koupelny. Tyto prostředky jsou snadno dostupné, levné a mnohem účinnější než chemické přípravky z obchodu. Proto se nebojte je vyzkoušet.

Zdroj: https://happymomhacks.com/diy-cleaning-hacks-home/