Dishwasher 3186136 1920

Drahé čističe myček umí ženy nahradit výraznými přísadami do jídel které vyjdou na pár korun

Myčka na nádobí je v domácnosti velmi užitečným pomocníkem. Nemusíme díky ní trávit dlouhé chvíle u vody napuštěné ve dřezu s jarem a hordou špinavého nádobí. Za své služby myčka potřebuje ale občas správně vyčistit, aby měla dlouhou životnost a mohla nádobí umývat stále stejně kvalitně jako při pořízení. V průběhu času se v myčce hromadí kdejaké zbytky jídla a další nečistoty. V důsledku toho z ní může začít vycházet nepříjemný zápach. K tomu Vám pomůžou levné a velmi dostupné suroviny jako jsou:

  • ocet
  • jedlá soda
  • kyselina citronová

Čištění myčky octem

Ocet z vnitřku myčky odstraní vodní kámen, mastnotu i ostatní usazeniny. Zároveň také nablýská nerezové stěny a pohltí zápach. Na půl litr vody dejte 100 ml octa a utvořte roztok. Aby nebyla vůně octa tak intenzivní, štiplavá a nesnesitelná, můžete do roztoku přidat i pár kapek jakéhokoli esenciálního oleje. Do roztoku namočte houbičku nebo hadřík a vyčistěte myčku zevnitř, nezapomeňte ani na filtr, ten bude znečištěný nejvíce. Poté tento roztok nalijte do myčky a zapněte ji. Budete tak mít perfektně čistou myčku.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Čištění myčky jedlou sodou

Jedlá soda také dokonale odstraní zápach, linoucí se z usazenin, které se vytvořily v myčce během jejího používání. Stačí ji rozsypat po myčce a umýt celý vnitřek myčky mokrou houbičkou nebo hadrem. Není od věci nasypat několik čajových lžiček jedlé sody do nádoby na tablety a myčku zapnout. Mycí cyklus nastavte na nejvyšší teplotu, abyste pak nelovili zbytky jedlé sody na čistém nádobí.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Čištění myčky pomocí kyseliny citronové

Kyselina citronová je velmi užitečná při odstraňování mastnoty, sraženin a vodního kamene. Má také schopnost odstraňovat rez, takže perfektně vyčistí kovové součástky myčky. Pokud chcete vyčistit myčku právě pomocí kyseliny citronové, smíchejte ji spolu s trochou vody tak, abyste vytvořili pastu. Naneste ji hadrem nebo houbičkou na znečištěný povrch a vyčistěte ho. Tuto pastu můžete také nanést do otvoru na tabletu do myčky a nechat s ní umýt prázdnou myčku. 

Od věci není ani používat při mytí nádobí sůl. Ta zabraňuje usazování vodního kamene v myčce a ušetří Vám tak plno práce s následným čištěním. Za tvorbu kamene zpravidla může tvrdá voda. Sůl určená právě do myčky na mytí nádobí tuto vodu změkčuje a zabraňuje tak tvorbě vodního kamene. Moderní myčku umí hlásit i nedostatek soli, tak je jediným vaším úkolem pravidelné doplnění.

Zdroj: lakaskultura.hu, Autorský text