Prani3

Drahé prací prášky škodí pokožce i přírodě, ekologická varianta proto stoupá v oblibě

Prací prášek, gel nebo tablety patří mezi neoblíbenější prací prostředky. Dnešní výběr je obrovský, výrobci se snaží překonat jeden druhého a vytvářejí lepší a lepší přípravky, které prádlo provoní, odstraní z něj skvrny a zanechají je krásně barevné.

Prášky mohou způsobit kromě alergických reakcí také záněty nebo suchou kůži

V takovém případě je nutné sáhnout po přírodních prostředcích, které mají podobný účinek, ale nepoškodí zdraví. Prostředky na praní jsou plné chemikálií, změkčovadel vody a bělicích přípravků. Většina domácností používá také aviváže, které obsahují nejen vůně, ale také přísady, které eliminují statickou elektřinu v oděvech. Co tedy v případě nedostatku pracího prášku použít?

Zdroj obrázku: Freepik

Mýdlové ořechy jsou propagovány hlavně slavnými osobnostmi. Původně byly považovány za neúčinné, ale prací prášek mohou úspěšně nahradit. Ořechy se získávají ze stromu, který roste v Asii. Po rozdělení a usušení jsou připravené k použití. Obsahují účinnou látku saponin, který odstraňuje nečistoty – při kontaktu s vodou ořechy pění a chrání bílé i barevné oblečení. Můžete je použít vícekrát a nezatíží váš rozpočet.

Prostředky na praní můžete nahradit také jedlou sodou nebo šedým mýdlem

Kvalitní šedé mýdlo má aseptický účinek, doporučuje se tak lidem s kožními problémy. Je skvělý na ruční praní – stačí namydlit oblečení a opláchnout ho v teplé vodě. Můžete ho ale použít také v pračce. Jedlá soda se používá jako čisticí prostředek, ale skvělá je také pro praní prádla. Poradí si s tuhými skvrnami nebo fleky od krve nebo trávy. Chrání bílé oblečení a odstraňuje zbarvení nebo žluté skvrny v podpaží.

Zdroj obrázku: Freepik

Ocet je na oblečení nejlepší variantou na praní. Jeho vůně sice může být nepříjemná, ale má výhody, díky kterým jím můžete nahradit klasické prací prášky. Změkčuje látky, je vhodný k bělení a odstraňování obtížných skvrn. Nejvíce se hodí na ručníky, lépe budou absorbovat vodu a budou načechrané. Octem také pračku vyčistíte.

Zdroj: https://cleaning.lovetoknow.com/Slideshow:Laundry_Detergent_Substitute