Cleaning Maintenance Wooden Furniture Chair Table With Rag Cleaning Agent

Dřevěný nábytek může roky vypadat jako nový. Základem je správné čištění, které mu dodá lesk

Někteří lidé nevědí, jak se starat o dřevěný nábytek, a proto se mohou objevit chyby, které mnohdy stojí nábytek zdraví a lesk. Je nutné vědět, jak se o svůj nábytek starat tak, aby vydržel dlouho a zároveň byl lesklý. Proto je potřeba umět vyčistit nábytek způsobem, který ho nepoškodí a k tomu mu poskytne veškerou péči, kterou bude potřebovat.

Nejdříve musíte odstranit prach, poté můžete dřevo ošetřit

Nejčastějším problémem u dřevěného nábytku je ten, že lidé nevědí, jaké čisticí prostředky na něj mají používat. V obchodech si můžete zakoupit speciální čističe, které dřevo oživí, ale použít můžete i domácí metody, které nebudou dřevu vadit. Je vhodné nejdříve odstranit vrstvu prachu, která na nábytku je. K tomu používejte hadřík, který bude z vhodných materiálů, nejlepší je mikrovlákno.

Ať použijete jakýkoliv prostředek, vždy si přečtěte etiketu, na které se píše, jak ho máte používat. Pokud nebudete postupovat podle návodu, můžete si nábytek zbytečně poškrábat nebo způsobit jiné vady, které nepůjdou odstranit. Vosky, spreje nebo emulze patří mezi nejčastější prostředky. Pomoci mohou také čaje, krém na boty nebo olivový olej.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušejte domácí metody, které jsou účinné

Při použití čaje si můžete uvařit pár pytlíků v několika litrech vody, nechat vychladnout a následně do něj namočit měkký hadřík z mikrovlákna. Vyždímejte a otřete dřevěný nábytek. Následně  použijte suchý hadřík, kterým nasajete přebytečnou vlhkost z nábytku. Čaj se používá také k ošetření dřevěných podlah. Použít můžete i ocet.

Olivový olej smíchejte s octem a získáte tak skvělý roztok na čištění nábytku. V poměru 3 : 1 je nalijte do rozprašovače a následně nastříkejte na nábytek. Nakonec vyleštěte měkkým hadříkem. Stolky nebo komody se budou lesknout a nábytek získá dávno ztracenou krásu. Na dřevěný nábytek můžete použít také krém na boty nebo vaječný bílek. Bílek jen rozšlehejte na pěnu a pomocí hadříku naneste na nábytek.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/wood-furnishings-care/