Open Red Flower With Defocused Background

Epsomská sůl podpoří růže v květu a tvorbě nových lístků

Růže patří k nejčastěji pěstovaným okrasným rostlinám. Najdete je snad v každé zahradě. Je tomu tak i proto, že na péči nejsou příliš náročné, přitom jejich barevné květy zdobí zahradu a přitahují zrak. Abyste se mohli chlubit opravdu bohatým květenstvím růží, měli byste jim dopřát vhodné hnojivo. Co použít?

Co je to epsomská sůl

Pod názvem epsomská sůl se skrývá síran hořečnatý. Byl objevený v 17. století ve městě Epsom v anglickém hrabství Surrey. Má různé využití, vnitřní i zevní. Lze ho použít jako projímadlo, které vyčistí organismus. Výborné jsou koupele s epsomskou solí, které zklidňují organismus, pomáhají proti migréně i bolestem kloubů. Je účinný pro snížení stresu, zlepšuje spánek a podporuje dobrou náladu. Užitek nabízí epsomská sůl i v zahradě.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak pomáhá epsomská sůl při péči o rostliny

Kromě toho, že je epsomská sůl vhodná pro člověka, je možné ji používat i při péči o okrasné rostliny. U nich totiž podporuje zakořenění mladých řízků, zrychluje růst, svěží kvetení a hojný výnos. Je to díky obsahu hořčíku a síry, které se účastní fotosyntézy a vstřebávání živin z půdy.

Epsomská sůl je výborným prostředkem i při pěstování růží. Síra ovlivní dobrý stav listů. Pokud se zmenšují, mění tvar a objevují se na nich žluté skvrny, znamená to, že jim tento prvek chybí. Hořčík zase působí pozitivně na bohatou tvorbu květů a jejich svěží vůni.

Jak se epsomská sůl používá

Epsomskou sůl je možné růžím dodat formou zálivky. Stačí smíchat dvě lžíce epsomské soli ve čtyřech litrech vody. Dobře promícháte, aby se sůl rozpustila, a růže zalijete. Ideální je dopřát jim tuto zálivku jednou za měsíc, případně jednou za 14 dní. Pokud budete zálivku epsomskou solí používat častěji, tak ji udělejte méně koncentrovanou – postačí ve čtyřech litrech vody rozpustit jednu lžíci epsomské soli.

Zdroj: https://seasalt.com/salt-101/about-bath-salt/gardening-with-epsom-salt