Rucniky3

Hebké a nadýchané ručníky i po několika vypráních mohou být skutečnost díky několika trikům

Představte si mrazivý prosincový večer. Za okny se k zemi snášejí veliké sněhové vločky a vy si právě dopřáváte horkou koupel s hrnkem svařeného vína nebo dobrého čaje. Není nic příjemnějšího než se po takové relaxační lázni zachumlat do hebkého a nadýchaného ručníku, ve kterém si budete připadat jako v tom nejhřejivějším a nejvoňavějším objetí. Ale co to? Ručník je jako prkno, vlákna se třepí a ještě nepříjemně škrábe? Poradíme vám, jak se správně o ručníky a osušky starat, aby zakončení vašich koupelí v sychravých dnech bylo tak dokonalé jako ve vašich představách.

Zdroj obrázku: Freepik

Věnujte pozornost praní na správnou teplotu

V první řadě je potřeba nepřetěžovat buben pračky, protože zde platí jednoduchá rovnice: čím více velkých a těžkých kusů prádla, tím méně prostoru v bubnu a tím hůře opláchnutý prací prášek. Dále se vždy řiďte štítkem od výrobce, který je k ručníku přišitý. Je na něm uvedena nejvyšší možná teplota, na kterou je možné ručník prát. Při vyšších teplotách dochází k třepení vláken a nežádoucímu zhrubnutí materiálu. Co se týče pracích prostředků – zkuste vyměnit sypký prací prášek za gel, který se snadněji vymývá, díky čemuž bude ručník hebký a savý. Aby byly ručníky stále měkké jako v den pořízení, přilijte ke každé várce skleničku octa, který je navíc zbaví nepříjemného zatuchlého zápachu.

Zdroj obrázku: Freepik

Sušit v sušičce, nebo venku?

Ručníky a osušky je lepší vysoušet v sušičce. Vlivem velmi horkého vzduchu dojde k oddělení jednotlivých vláken, díky čemuž budou krásně nadýchané. Navíc vás sušička zbaví zbytkového prachu a zabije veškeré choroboplodné zárodky a mikroorganismy, které se na tomto typu prádla vyskytují ve větší míře. Pokud jste zastáncem sušení venku, nezapomeňte ručník před pověšením důkladně protřepat, aby se vlákna narovnala a ručník tak nebude nepříjemný na dotek.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-soften-towels-4769228