Roll Aluminum Foil Isolated White Background (1)

Hliníková fólie usnadní žehlení, čištění šperků i drhnutí grilu

Pomocník ve formě hliníkové fólie se využívá téměř v každé domácnosti. Většina lidí ovšem zná jen velmi málo možností jejího použití. Hliníková fólie se dá využít v různých směrech, ale pro někoho budou tak neobvyklé, že o nich ještě neslyšel.

Neobvyklé použití

Není pochyb o tom, že hliníková fólie se natrvalo usadila v mnoha domácnostech. Má však mnohem více aplikací než jen balení potravin nebo jako pomoc při pečení. V první řadě ji lze použít k nabroušení nůžek. Stačí si vystřihnout pár listů z fólie a máte hotovo. Kromě toho vám fólie dokáže pomoci při čištění roštu po letním grilování. Hliníková fólie srolovaná do koule se stává účinným nástrojem pro zbavení se všech nečistot a připálenin.

Stačí, když s ní budete několik minut mnout gril, a bude jako nový. Tento trik lze také využít při drhnutí špinavých hrnců, trouby ale i žehličky. Hliníkovou fólii rády používají také dámy, které si doma samy připravují manikúru. Je totiž dobrá při odstraňování laku. Metoda spočívá v zabalení nehtů do vatového tampónu namočeného v acetonu a přikrytí hliníkovou fólií. Kapalina účinně rozpustí veškerý lak.

Zdroj obrázku: Freepik

Žehlení s hliníkovou fólií

Hodně žen přišlo na tento trik a začaly při žehlení používat hliníkovou fólii. Stačí jí přikrýt desku a poté na ni položit návlek na žehlicí prkno. Ukazuje se, že díky tomu je mnohem jednodušší zbavit se jakýchkoli záhybů na oblečení. To vše je způsobeno tím, že fólie je schopna odrážet teplo, a tím urychlit zahřívání tkanin.

Abyste se zbavili sedimentu na stříbrných špercích nebo jiných předmětech ze stříbra, vyplatí se opět použít hliníkovou fólii. Je třeba jí vyložit skleněnou nádobu a poté do ní nalít roztok na bázi jednoho litru vody a pěti čajových lžiček soli. Následně předměty vložte do roztoku alespoň na 30 minut. Nečistoty se budou usazovat na fólii a šperky budou jako nové.

Zdroj: https://www.readersdigest.ca/home-garden/tips/5-things-do-aluminum-foil/