Close Up Geranium Plant With Green Leaf Pelargonium Pink

Hnojivo z cibulových slupek podpoří muškáty v bohatém kvetení

Muškáty jsou okrasnou rostlinou, která je v Evropě velmi oblíbená, zvláště co se truhlíkové výsadby týče. A přestože nejsou na pěstování nijak náročné, i tak se může stát, že nepokvetou tak, jak byste si přáli. To může být z moha důvodů. Důležité je prvně zkontrolovat, zda jsou splněny všechny podmínky pro jejich správný růst. Pokud ano, můžete přistoupit k hnojení. Právě pro tento účel se vám bude hodit domácí hnojivo z cibulových slupek.

Jak správně pěstovat muškáty pro perfektní růst

Při správném pěstování muškátů je třeba dodržovat několik zásad. Odvděčí se vám za to krásnými květy a vůní, která bude odpuzovat hmyz.

Co se slunečního záření týče, muškáty ho pro správný růst vyžadují. V žádném případě je tak nedávejte na stinné místo. V polostínu by se jim již ale dařit mohlo. Se slunečním zářením souvisí i množství zálivky. Právě tu muškáty vyžadují opravdu vydatnou. Tím, že jsou na slunečném místě, se z nich spousta vody odpaří. Nenechejte je tak vysychat a zalévejte je pravidelně klidně dvakrát denně.

Substrát můžete použít speciální na muškáty. Ten je běžně k dostání. Měl by splňovat hlavně to, že není ani kyselý, ani zásaditý. Poté můžete přistoupit k hnojení.

Zdroj obrázku: Freepik

Na hnojivo vám stačí pouze cibulové slupky

V obchodech je k dostání samozřejmě řada hnojiv. Přesto vám nic nebrání si vyrobit domácí, které skoro nic nestojí a živin je v něm stejně, ne-li víc. K výrobě vám postačí nádoba, cibulové slupky a voda.

Do nádoby vložte slupky a zalejte vodou. Na jeden litr byste měli použít slupky asi z pěti cibulí. Tuto směs nechte jeden celý den louhovat na temném a chladném místě. Poté už stačí směs pouze slít a hnojivo je připraveno k používání.

Používat ho můžete během celé sezóny, ale jako každé hnojivo byste ho neměli nadužívat. Ideální frekvence je asi jednou za dva týdny.

Zdroj: https://agriculturereview.com/onion-peel-fertilizer-preparation-and-usage, https://www.masterclass.com/articles/pelargonium-care-guide