Couple Enjoying Coffee Weekend

Horká, nebo ledová: víme, která káva je zdravější a proč ji pít

Káva patří mezi oblíbené nápoje po celém světě. Dnes už existuje mnoho druhů kávy, takže si vybere skutečně každý. Své příznivce i odpůrce si najde v každé zemi. Je také mnoho možností, jak si kávu připravit. Horká, nebo ledová, zahřeje, nebo vás ochladí. Která je ale zdravější? Představíme, která má více pozitivních vlastností a proč se vyplatí kávu pít.

Po kávě sáhneme většinou ráno, abychom se nastartovali

Většinou si kávu dáváme ráno, protože se tím nastartujeme na celý den. Probudíme se a už se těšíme na šálek horkého nápoje, který obsahuje nejen kofein, ale také další látky, které mohou mít užitek pro naše tělo. Kávu si někteří vybírají podle chuti, ale také podle vůně. Existuje mnoho druhů drahé kávy, která se pěstuje na ekologických plantážích. Naopak jsou také druhy, které jsou levné a snadno dostupné.

Je ale zdravější horká, nebo ledová káva? V létě si raději dáme asi ledovou, do které si můžeme přidat například zmrzlinu nebo šlehačku. V zimě se zahřejeme kvalitní horkou kávou, která by měla být nejlépe černá, bez mléka i cukru. Jaká má ale více zdravotních přínosů? Horká obsahuje více antioxidantů, proto si vybírejte espresso. Studený nápoj vám nedá tolik látek jako horká káva.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si uvařit tu nejlepší kávu?

Jak jsme již uvedli, nejlepší pro lidské tělo je dávat si kávu černou, bez přidaného mléka nebo cukru. Bez sladidel si ji vychutnají především ti, kteří kávu milují a berou její pití jako požitek. Jestli ale musíte mít kávu slazenou, dejte si do ní raději přírodní sladidla, například med nebo stévii.

Možná se pak postupně naučíte pít černou kávu, která nebude obsahovat jiné suroviny. Pravdou ale je, že rozpustná káva s mlékem a cukrem patří mezi nejrozšířenější druhy, které u nás můžete najít. Způsob přípravy kávy také o mnohém rozhoduje, tady ale záleží na tom, jestli máte doma vhodný kávovar nebo jiné zařízení pro přípravu kávy.

Zdroj: https://www.bustle.com/p/5-health-benefits-of-drinking-coffee-hot-vs-iced-18161107