Pokozka Plet

Tajemství krásy Korejek spočívá ve správné péči. Jednoduchý rituál zvládne každá žena

Zářivá, dokonale zvlhčená a bezchybná pokožka je touhou snad každé ženy na světě. Tajemství krásy si pro sebe nechává mnoho žen po celém světě. Korejské ženy jsou ovšem nejčastěji majitelkami dokonalé pleti, a to v jakémkoli věku. Naštěstí se o svá tajemství rozhodly podělit a jejich postupy a rituály může provádět jakákoli žena bez ohledu na věk. Zde je několik zásadních kroků pro dokonalou pleť, na které nesmíte zapomínat.

Správné čištění pleti je základ

Vzhledu tzv. skleněné kůže lze dosáhnout až po mnoha týdnech péče. Dobře hydratovaná a upravená pleť hraje při pozdějším nanášení make-upu klíčovou roli. Podle korejských žen by mělo být první fází důkladně očištění. Každé ráno a večer byste si měli pokožku důkladně očistit od nečistot a make-upu. Rovněž stojí za to umýt si obličej odličovacím olejem nebo micelární vodou.

Zdroj obrázku: Pixabay

Dalším nezbytným krokem je odstranění mrtvé kůže. Korejské ženy milují enzymové peelingy. Pokud chcete mít nádhernou, zářivou a zdravou pokožku, nezapomínejte pravidelně odlupovat její mrtvé buňky, a to ideálně každý druhý nebo třetí den. Pokud si budete dělat peelingy pouze jednou v týdnu, také to zajisté bude stačit a vaše pokožka bude vypadat mnohem lépe a mlaději.

Hydratace a tónování

Bez pečlivé hydratace se neobejdete. Vyzkoušejte speciální séra a kapsle, které oživují a vyzařují pleť. Nezapomínejte ale také jednoduše dodržovat pitný režim, protože i to má velký vliv na vzhled vaší pleti. Nakonec byste měli používat také rozjasňující krém a opalovací krém s vysokým UV filtrem (minimálně 50+). UV záření je pro pokožku velmi škodlivé a měli byste se proti němu chránit.

Zdroj obrázku: Freepik

Tónování je také velmi důležité, ale mnoho žen tuto část péče přehlíží. Pomocí aplikace tonika obnovíte správné pH kůže. Nejpozději minutu po umytí obličeje byste proto měli tuto kosmetiku rozetřít prsty na obličej a vmasírovat ji do pokožky. Nikdy k tomu nepoužívejte kosmetické polštářky, ale pouze své prsty. Polštářky absorbují většinu živin a nedosáhnete dokonalého výsledku.

Zdroj: https://www.redbookmag.com/beauty/makeup-skincare/a43512/korean-skin-care-beauty/